Who the fuck isArend de Roever? 1. Welke en wanneer was je eerste wedstrijd van Ajax en waarom ging je hier naar toe? Ajax-psv, begin 1984. Eigenlijk was de wedstrijd uitverkocht, maar voor een geeltje extra wilde Arie van Eijden wel een kaartje voor me regelen. Binnengekomen rook ik het grote geld en na 2 x 45 minuten onderhandelen met penningmees ter Lou Bartels was mijn kostje voor de rest van mijn leven gekocht. De eindstand van de wedstrijd? Ik zou het niet weten; zal me ook trouwens een rotzorg zijn. 2. Wat was jouw mooiste moment bij Ajax? Het zetten van mijn handtekening op het in 1995 met Ajax opengebroken sponsorcontract. Vanaf dat moment was ik officieel miljonair. 3. Waf was jouw vervelendste moment bij Ajax? Het ontstaan van DAS. Uiteindelijk heeft dit er toe geleid dat ik mij -overigens welgevuld- uit de reisbusiness heb teruggetrokken. Ik moet er niet aan denken wat er allemaal mis had kunnen gaan als dit blad drie jaar eerder was ontstaan. Gelukkig had ik al zoiets zien aankomen en ben ik op 1 juli 1995 mijn eigen kunsthandel onder de naam Sandalwood begonnen. En ja hoor, ook in de kunstwereld zijn genoeg sukkels die erom smeken geplukt te worden. Maak je dus over mij maar geen zorgen. 4. Waf was jouw meest angstige moment bij Ajax? Ajax-feyenoord van 26 oktober j.l. Ik had wat kaarten voor mijn skybox aan feyenoorders (a raison van 1.999,- per persoon, uiteraard inclusief busreis) verkocht, die bij het "negen keer balletje hooghouden" door Witschge het hele skydorp wilden slopen. Uiteindelijk kon ik ze met een paar overhaast ingehuurde callboys plat krijgen. 5. Waf trekt je het meest aan om naar Ajax te gaan? De poen, de champagne en de lekkere kerels, eh wijven. In die volgorde. 6. Waf vind je de meest aantrekkelijke uitwedstrijd en waarom? De verste uitwedstrijden. Daar is het meeste aan te verdienen. 7. Waf is jouw meest favoriete club na Ajax en waarom? Het Nederlands elftal, dat levert toch ook wel zo'n vijftien ton netto per jaar op. Zeker sinds mijn grote vriend Arie van Eijden daar de lakens uitdeelt. 8. Waarop ben je het meest trots bij Ajax? De scrupuleuze zakelijkheid, oftewel het feit dat ik via het bestuur jarenlang over de ruggen van die stompzinnige supporters lekker m'n zakken heb kunnen vullen. 9. Waaraan erger je het meest bij Ajax? Dat gezeik van die Pieloor. Die gozer had al lang een levenslang stadionverbod moeten hebben. Ik bemoei me toch ook niet met zijn zaken. 10. Waf is jouw meest favoriete speler aller tijden en waarom? Overmars, hèt voorbeeld van een commercieel uitgestippelde carrière. En dan bovendien nog 3 miljoen extra bij Ajax claimen. Fantastisch! 11Waf vind je het mooiste stadion waar je ooit bent geweest en waarom? Het Ernst Happel-stadion in Wenen. 3,3 miljoen winst in drie dagen. Wie doet me dat na. 28

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 28