Beste DAS-lezers, Allereerst zal ik mij even voorstellen. Ik ben Annie en sinds vorig jaar augustus toiletjuffrouw in de Arena op de Zuidzijde. Nu moeten mij een paar dingen van het hart Ik ben natuurlijk blij met zo'n lekker baantje, de plee is mijn grote hobby, het schoonmaken hoort er natuurlijk ook bij Heren, het schoteltje staat er natuurlijk niet voor niets, waar kan je nu plassen voor zo weinig geld? Nu valt het mij op dat de meesten weglopen zonder te betalen maar wèl stiekum een snoepje uit mijn trommeltje jatten. Dit kan ik niet goedkeuren Ik moet ook werken voor mijn centjes en nu wil het toeval dat mijn schoonzus bij Jamin werkt waar ik altijd gratis mijn snoepjes haal Die komt binnenkort ook zonder werk te zitten, dus moet ik ook normaal voor mijn snoepjes gaan betalen! Groot was dan ook mijn teleurstelling dat enkele maanden geleden mijn complete trommeltje was gejat, met inhoud uiteraard Balen! Dit probleem heb ik voorgelegd aan M van Praag en we zijn tot de volgende maatregelen gekomen 1. De toiletten worden allemaal voorzien van draaihekken die je ook beneden bij de hoofdingang tegenkomt 2. ledereen die van het toilet wil gebruikmaken moet zijn seizoenkaart in de lezer stoppen 3. Gaat de rode lamp branden dan wordt onherroeppelijk de toegang tot de toiletten geweigerd 4 Wildplassen wordt niet toegestaan In de hangende toiletpotten wordt een zogenaamd richtpunt aangebracht, aangezien elke plasser daar zo'n moeite mee schijnt te hebben Gedacht wordt aan een klein fotootje van jorien v.d herik, hebben jullie in ieder geval iets om over te zeiken! Ook het toiletpapier wordt op rantsoen gezet omdat ik vorig jaar tegen Udinese compleet zonder papier zat Uit het voorraadhok bleken 5.000 rollen verdwenen te zijn, die later in de gracht lagen te fikken Ook dit kan ik niet echt leuk vinden. Begrijp me goed, voetbal interesseert mij geen hol (leuke woordspeling) de toiletten des te meer! En heren: bij mij kun je STAAN èn ZITTEN! Is dat probleem ook opgelost. Groetjes, Annie van de toiletten Het moet me van het hart jullie anti-Van Praag actie slaat helemaal nergens op Ajax heeft zeer veel te danken aan het bestuur van Van Praag Het is nog maar een jaar of 8 geleden dat een F-Sider Ajax op de rand van de afgrond bracht. Van Praag en Van Gaal hebben de club er boven op geholpen. En dan dit? Te belachelijk voor woorden. Jullie moesten je schamen en gewoon gaan zitten, (anoniem) Naschrift redactie wij schamen ons dood en danken god op onze blote knieën dat wij tot de uitverkorenen horen die de zittribunes in het mega-theater twee-wekelijks mogen bestijgen. En je hebt gelijk, het is inderdaad nog maar 8 jaar geleden dat een oud-bestuurder van de AFC Ajax met zwart geld de club op de rand van de afgrond heeft gebracht. Wat vergeten we toch snel, nietwaar Na een weekje in het buitenland vertoefd te hebben, mijn maten zouden dit keer immers de kaarten voor psv-Ajax regelen, kreeg ik vanavond het nieuws te horen. Geen kaarten, binnen een paar tellen uitverkocht. Het moet maar eens afgelopen zijn met deze manier van kaartverkoop en omgang met je supporters 50% van de kaarten naar de supporters vereniging. ONZIN. Straks komt de persoonsgebonden seizoenkaart, met pasfoto. We zijn weer aardig op weg naar een politiestaat in Nederland met de voetbalsupporter als vogelvrij verklaard Ik vindt dat we er maar eens schijt aan moeten hebben Kan iemand ons verbieden om naar eindhoven te gaan, of is dit in de huidige democratie ook al verboden. Er zijn vast wel wat kroegen in het centrum waar we onder het genot van een biertje naar de wedstrijd kunnen kijken en de stadiongeluiden kunnen meepikken. Met een beetje mazzel zijn er nog wat zwarte kaarten te krijgen Marcel. Naschrift redactie Hoe gek moet je van Ajax zijn om dit allemaal nog maar te nemen Als supporter moet je je elke behandeling maar laten welgevallen, om over allerlei andere misstanden nog maar te zwijgen. Waarschijnlijk zal eindhoven spergebied zijn, waarbij alle wettelijke regels weer eens heel flexibel geïnterpreteerd zullen worden. De term politiestaat is misschien wat overdreven, maar we komen zo langzamerhand een eind in de richting 27

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 27