Volete Fermarci? Provateci De bendes van Milaan (deel 2) Het blauw werd opgericht in 1908, door immigranten die werden achtergesteld bij de roden van Milan Vandaar dat de oprichters de toepasselijke naam Internationale en de controversiële kleur blauw schonken aan hun nieuwe club. Namen worden dikwijls afgekort en daarom gaat Internationale door het leven als Inter (refererend aan de stad: Inter Milaan). Zij stonden te boek als de club voor de rijken, maar eigenlijk waren zij meer de club van de armen (het volk) dan de roden. De blauwen hebben landelijk gezien 4 miljoen aanhangers. Ze hebben 70.000 leden die in de 750 bendes zijn terug te vinden. De aanhang is zoals gezegd iets kleiner dan de roden, maar de "wapens" en de organisatie zijn nagenoeg hetzelfde: elke bende heeft zijn eigen bestuur en de gekozen Don's vormen het hoofdkartel. Zij beslissen waar de vlaggen worden opgesteld, wanneer de blauwe banners te voorschijn komen en of er vuurwerk wordt afgestoken. De leden kunnen zich aansluiten bij de gang van hun keuze. Na het storten van lidmaatschapsgeld krijgen zij een pasje en een T-shirt van de bende thuis gestuurd. Zij ontvangen informatie over het kartel en de te houden strategieën op de Curva Nord van hun Meazza stadion. Verder heeft een bendelid privileges bij uitwedstrijden en kortingen op supportersartikelen. De wapens annex supportersmiddelen worden gefinancierd uit contributiegelden van de leden. Daarnaast sluist II Presidente wat (zwart) geld door richting zijn fanatiekste onderdanen, zodat zijn strijdkrachten optimaal voor de dag kunnen komen. De hoofdbendes van de blauwen hebben zich recht tegenover de roden verschanst, op de tweede ring achter het andere doel, genaamd Tribuna Verde (groene tribune). Vanaf het veld gezien zijn vanaf links naar rechts te bewonderen: Brianza Alcolica, Ultras, Boys SAN, Viking en Irriducibili. De eerste en de laatste bende zijn het minst fanatiek en worden daar om buiten beschouwing gelaten. De eerste noemens waardige gang zijn de Ultras. Zij vormden één van de eerste, zo niet de eerste bende met deze specifieke naam. Later zouden andere bendes zich ook zo gaan noemen, zoals de Ultras SÜR van Real Madrid, de Ultras van Sampdoria en zelfs de Ultras Noord in de Arena. Ultras werd een algemene naam voor de harde kern (Amsterdam uitgezonderd), al lopen fanatieke supporters en harde kern vaak door elkaar. Het kenmerkende logo, de Apache-strijder Geronimo (met zwart-blauwe hoofddoek) prijkt op het spandoek van deze blauwe bende. Dit symbool is onafscheidelijk verbonden met alle Ultras en fanatieke (harde) kernen in Zuid-Europa. Deze befaamde indiaan is dan ook terug te vinden op veel spandoeken in stadions van mediterraan Europa. In de loop der jaren is dit symbool op alle mogelijke manieren aangepast, maar de indiaan is er altijd in terug te vinden. Dit symbool is ook gaan dienen voor andere bendes die niet onder de naam Ultras schuilen, zoals bijvoorbeeld de paarsen uit Florence. Zij noe men zich Gruppo Collectivo en staan te boek als de hardste bende van het land. De Ultras uit Milaan gebruiken naast Geronimo ook het zogenaamde keltenkruis als symbool. Opvallend is dat de bendes van de blauwen meer symbo len hanteren dan de roden, waardoor een stan daard-identiteit ontbreekt. Gaan we een stap naar rechts dan vinden wij precies in het midden van de Curva Nord (vak 232) de grootste en meest fanatieke aanhang, namelijk de Boys SAN Deze staan bekend als fanatiekste en hardste kern van Inter. SAN staat voor Squadra Arnate Nero-azzurre, anders gezegd de zwart-blauwe 22

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 22