mm a Spartak Moskou - Ajax, op naar het rood-witte plein Wat heeft een Ajax-supporter op dinsdag 17 maart in hemelsnaam in Moskou te zoeken? Het antwoord is simpel alles I Nooit eerder speelde Ajax in Rusland, het is de kans van je leven om een kijkje te nemen in deze wereldstad Voor de supporters die de verre reis zullen maken beginnen we met een belangrijke waarschuwing Moskou is geen Amsterdam, om over de gevangenissen nog maar te zwijgen In de Boertierskaja gevangenis in het centrum van de stad zitten minimaal 25 gevangenen in één cel. Zelfs de familie Moskouviets kan je hier niet meer helpen Degenen die de uitdaging aandurven en slimmer denken te zijn dan de douane zeggen wij bij dezen een jaarlijks kerstkaartje toe tot en met het jaar 2018 En als we echt in een gulle bui zijn dan doen we het maandblad van Amnesty International er gratis bij. Hoe kom ik in Moskou Het organiseren van een treinreis is op een fiasco uitgelopen om de eenvoudige reden dat het traject Poolse grens-Moskou en omgekeerd door geen enkele instantie gegarandeerd kon worden. Dit risico is ons te groot Toch zullen de meeste supporters hun reis al elders hebben geboekt We kunnen het niet nalaten om supporters nogmaals te attenderen op de goedkopere alternatieven. Om het zoveelste voorbeeld te geven de DAS-redactie betaalde 999 all-in voor een 4-daagse reis met KLM-vlucht, terwijl het bekende reisbureau Ali Baba met zijn 40 Roevers voor een 3-daagse reis, eveneens met KLM, 1600 (ook all-in) vraagt. Laatje dus in de toekomst niet meer in de maling nemen I Het vliegveld Deze passage is voor de supporters die met Aeroflot vliegen nogal theoretisch. Wij betwijfelen of de vliegende doodskisten van deze maatschappij heelhuids weten te landen. Aeroflot reizigers raden wij aan om wat buisjes valium en libnum leeg te slurpen. Sterkte ermee I KLM-reizigers landen in ieder geval heelhuids op het vliegveld Sjeremetevo-2, dat zo n 30 km ten noordwesten van Moskou ligt. Reken op lange wachtrijen bij de douane, dan kan het alleen maar meevallen Vóór de douane is het mogelijk om tax-free aankopen te doen Je kunt een taxi nemen, maar reken op buitensporige prijzen. Met bus 551 die aan de linkerkant van de parkeerplaats vertrekt, kun je naar metrostation Relsjnoj Voksal (eindpunt "groene lijn") en van hieruit verder naar het centrum De stad Moskou is een gigantische stad met precies 9.674.914 inwoners en dan hebben we Lenin die al geruime tijd in zijn sarcofaag ligt nog niet eens meegeteld. Vervoer is prima geregeld met de metro, je betaalt twee Roebel voor een onbeperkte tocht. Het in- en uitstappen verloopt razendsnel. Een moment van aarzeling en het is te laat Mocht je per ongeluk in de verkeerde metro stappen dan niet getreurd. Bij het volgende station stap je uit en keer je weer terug. Metro's rijden overdag om de anderhalve minuut en s'avonds om de vier minuten Om de zoektocht niet nog groter te maken, moet je je bedenken dat de stations per overstapmogelijkheid een andere naam hebben Het makkelijkste is om op de kleuren te letten en het aantal stations te tellen Je kunt natuurlijk zoals zovelen bij Europese uitwedstrijden de hele dag in de kroeg rondhangen. De Ierse pub vlakbij het Kremlin zal zeker goed bezocht gaan worden. Leuk, maar dat kan ook in Amsterdam Als je toch in Moskou bent, geef dan ook maar je ogen de kost. Wat is er zoal te doen in deze wereldstad Koop voor tien piek een reisgidsje en verken de stad. Misschien is het een aardige suggestie om de stadions in de stad te bezoeken. En als dat te veel werk is, neem dan een kijkje in het Kremlin en koop na afloop je souvenirs in het Ismailovskipark (metro Ismailovskaja). Geld De waarde van de Roebel had tot voor kort veel weg van de oud-papier prijs. Door de gigantische inflatie liepen de bedragen ook fors op. Als schijn-maatregel heeft men per 1 januari '98 de Roebel gedevalueerd met een factor 1000. Kostte een hamburger op 31 december nog 7000 Roebel, een dag later was dit nog maar 7 Roebel (1 Roebel is ongeveer 33 cent) Let op bij het wisselen van geld of bij 19

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 19