ro POTÖ In de 'Beverwijk-zaak' worden 8 feyenoord-aanhangers veroordeeld tot celstraffen tot vier jaar. De hoogste straf was voor de 20-jarige L P en de 24-jarige M P (elk vier jaar). De laagste straffen waren resp. 6 tot 15 maanden (eis was tot twee en een half jaar) Beide voorzitters maken bekend dat er bij de wedstrijd Ajax-feyenoord geen publiek uit rotterdam wordt toegelaten De actie krijgt de naam mee "Voetbal, verziek het niet" Oktober Ajax begint in oktober met een overwinning in Tilburg tegen Willem II: 0-1 (Laudrup) - Martijn Reuser wordt tot aan het einde van het seizoen verhuurd aan Vitesse - Tweede ronde UEFA-Cup Ajax-Udinese, uitslag 1-0 (Dani) - Ajax wint in de Arena de beladen wedstrijd tegen feyenoord met 4-0, dit zonder de toeschouwers uit rotterdam - Danny Blind speelt zijn 500" wedstrijd in competitieverband ««■."■""w «w at «r* v. s Richard Witschge strooit nog meer zout in de wonden, hij weet maar liefst 9 maal de bal hoog te houden zonder dat er een feyenoorder ingrijpt {zie spandoek - Roda JC onderbreekt de zegereeks van Ajax met een gelijkspel 1-1 Justitie besluit om de Beverwijk-zaak te heropenen in verband met de videoband van Rijkswaterstaat waarop nu ineens wel duidelijk iets te zien zou zijn (steekbeweging?). Volgens de advocaten rammelt de zaak aan alle kanten - De Ajax Ster viert bescheiden het eenjarige bestaan. November: Michael van Praag waarschuwt de F-Side in het Ajax-Magazine voor het staan in het vak Er worden om belachelijke redenen 19 stadionverboden uitgereikt aan F-Siders - Ajax verliest in Udine met 2-1 maar plaatst zich wel voor de volgende ronde UEFA-Cup. Ajax loot in de volgende ronde Vfl Bochum Voor de Amstel-Cup speelt Ajax tegen MVV, uitslag 6-0 (rust 0-0). - De eerste 35 minuten van de wedstrijd tegen De Graafschap zwijgt de F-Side in alle talen, hiermee hun ongenoegen uitend tegen de stadionverboden die eerder werden uitgereikt aan een groep F-Siders. De actie krijgt de naam mee "Van Praag, verziek het niet". Michael van Praag noemt de (geslaagde) actie 'vertier' - Opnieuw worden 18 Ajax-supporters gearresteerd die volgens de politie betrokken zouden zijn bij gewelddadige incidenten tijdens, voor en na voetbalwedstrijden. In totaal zijn er al 64 Ajax-supporters aangehouden - Het politie-onderzoek lijkt zich uitsluitend te richten op Amsterdam In de Arena speelt Ajax de eerste wedstrijd tegen Vfl Bochum: uitslag 4 -2. December: Ajax plaatst zich voor de volgende ronde UEFA-Cup door een 2-2 gelijkspel in Bochum Honderden supporters worden door de 'Deutsche Polizei' zonder reden opgepakt. Michael van Praag gaat zich hierover beklagen bij de UEFA. - De loting koppelt Ajax aan Spartak Moskou te beginnen met een thuiswedstrijd - Voordat de winterstop begint speelt Ajax de laatste wedstrijd thuis tegen psv De ongeslagen reeks wordt onderbroken met een nederlaag 3-4 De voorsprong op psv bedraagt nog steeds 15 punten - De F-Side viert dit alvast met het uitdelen van 4000 kampioenschalen - Ajax heeft 20 wedstrijden gespeeld, 18 gewonnen, 1 gelijkspel, 1 verloren, 55 punten Gescoord werd er genoeg 62 doelpunten vóór, 8 tegen Opvallend genoeg vielen er 4 tegendoelpunten in één wedstrijd en wel tegen psv. De Ajax Ster heeft een oplage bereikt van 4500 exemplaren 14

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 14