Mei De treurigste uit-wedstrijd van het jaar vindt op 4 mei plaats in rotterdam Sparta-Ajax Geen sfeer, slechte wedstrijd en Hans Kraay jr. op het veld met een 'supporterslied' Ajax kwalificeert zich voor Europees voetbal na wmst op Heerenveen - Sunday Oliseh tekent een contract voor vijf jaar bij Ajax. - Ondanks eerdere toezeggingen is er bij het afscheid een vuurwerkverbod in de Arena Voorafgaande aan de wedstrijd tegen FC Twente collecteert de F-Side voor een alter natief afscheid van de vertrekkende coach en spelers Danny Blind blijft nog een jaar. Op 24 mei neemt de F-Side met zo'n 1000 man afscheid van de coach en spelers. Onder een oorverdovend vuurwerk worden verschillende cadeaus overhandigd op het trainingsveld, uiteraard is het bestuur hierbij afwezig - Ajax verliest weer eens, nu uit bij Fortuna 2-1 Juni - Na de wedstrijd Ajax-Vitesse nemen de Arena en Ajax afscheid van o.a. Louis van Gaal Gaa' kr|jgt een lintje: Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Ook Carlo wordt niet vergeten door de supporters; er hangt een groot spandoek aan de kant van de F-Side. Ajax eindigt met 61 punten op een vierde plek in de competitie. Diepterecord clubtopscorers Litmanen en Kluivert zijn ieder goed voor 6 doelpunten - De Ajax Ster verschijnt in een oplage van inmiddels 2250 stuks. Er breekt een ordinaire rel uit tussen Ajax en feyenoord over een speler uit Costa Rica Froylan Ledezma, die uiteindelijk voor Ajax kiest. Juli Mare Overmars en Nordin Wooter besluiten op de valreep Ajax te verlaten dit tot arote woede van penningmeester Arie van Os - Arnold Scholten vertrekt naar Japan De zomerstop wordt o a benut voor een toernooi in Engeland: het Umbro-toernooi Ed de Goey krijgt 2000 wortels 'aangeboden' van de meegereisde Ajax-supporters Augustus De traditionele Open Dag heeft een nieuwe naam: Ajax Soccer Festival 1997 - Ajax presenteert een vreemdelingenlegioen aan het begin van het nieuwe seizoen Ole Tobiasen Tom Sier, Gerald Sibon, Michael Laudrup, Sunday Oliseh, Benedict McCarthy, Andrzej Rudy, Dean Gorré, Froylan Ledezma en Shota Arveladze De F-Side zit weer als één grote groep bij elkaar achter het doel op Zuid - Ajax opent het seizoen 1997-1998 in de Arena tegen het Zuid-Amerikaanse Grêmio 1-1. In de competitie opent Ajax zeer sterk: 5-0 tegen Vitesse in een sfeervolle Arena Michael van Praag laat weten trots te zijn op de F-Side met betrekking tot de sfeer. i 6lj S,e: 'S 'n een nleuw iasJe gestoken, ook de oplage is verhoogd naar 3000 stuks m Haarlem beginnen de rechtszaken "Beverwijk", de eerste strafeisen zijn vijf jaar cel De Ajax-supporters worden veroordeeld tot 6 maanden cel (2 maanden voorwaardelijk). September De wedstrijd Ajax-Groningen wordt gespeeld in de stromende regenrt) het aevoel van vroeger komt weer even bovendrijven (4-1). 9 Ajax speelt in de Uefa Cup tegen het nietszeggende Maribor uit Slovenië' 1-1 - In de Arena zet Ajax dit eventjes recht: met 9-1 worden de Slovenen afgedrooad - In de competitie blijft Ajax maar winnen: 8 gespeeld, 24 punten' - In de acht wedstrijden scoorde Ajax 36 maal In totaal worden 19 Ajax-supporters opgepakt. Zij worden verdacht van drugshandel in de Arena, wapenbezit, openlijke geweldpleging, mishandeling en deelname aan een crimi nele organisatie u'"" 13

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 13