Jaaroverzicht 1997 Januari Nederland siddert onder een strenge vorst; op 4 januari wordt onder barre omstandig heden de Friese Elfstedentocht gereden De Nederlandse competitie ligt compleet stil, Ajax staat op de zevende plaats Michael van Praag geeft een waarschuwing aan de F-Side in het Ajax-Magazine over vermeende vernielingen die gepleegd zijn aan eigendommen van andere clubs Het eigen home komt daarmee in gevaar - Ajax heeft een teleurstellende 1' seizoenhelft achter de rug, blessureleed is de oorzaak - In de Arena vindt voor de eerste maal het Euro-6ix's voetbaltoernooi plaats, Davids en Reiziger worden uitgejoeld door het matig opgekomen publiek. De finale wordt gespeeld tussen Ajax en AC Milan, de laatstgenoemde wint het toernooi Ajax maakt de opvolger bekend van Louis van Gaal: de Deen Morten Olsen Februari - Patrick Kluivert en Winston Bogarde maken bekend dat zij Ajax gaan verlaten - Een deel van de F-Side zit weer bij elkaar en aan de voorzijde van het vak is door de 'winterschilders' graffiti aangebracht. Dean Gorré tekent bij Ajax een contract voor vier jaar. Ajax verblijft tijdens de winterstop in Italië en Spanje voor een trainingskamp. - Op de snelweg A-10 is er een confrontatie tussen Ajax- en feyenoord-supporters die veel stof doet opwaaien (feyenoord speelt op die dag in Volendam). Ajax wint de eerste competitie-wedstrijd na de winterstop tegen De Graafschap met 0-2 Ajax speelt thuis tegen feyenoord en wint voor de zoveelste keer: 3-0! Frank Rijkaard onthult voorafgaande aan de wedstrijd de graffiti bij de F-Side - Op het WCS-Gala valt Ajax flink in de prijzen: Ronald de Boer speler van het jaar, Louis van Gaal beste trainer en Edwin van der Sar keeper van het jaar 1996 Maart In de Champions League-wedstrijd thuis tegen Atletico Madrid speelt Ajax gelijk: 1 -1 Voorafgaand aan het duel weigert Michael van Praag het diner met de voorzitter van Atletico, Gil y Gil, wegens diens racistische uitlatingen Winston Bogarde wordt teruggezet naar het 2' elftal wegens onprofessioneel gedrag - Na een zinderende wedstrijd in Madrid wint Ajax na verlenging van Atletico met 2-3. De overwinning koppelt Ajax aan Juventus in de halve finale Op 23 maart is er een gewelddadig treffen in Beverwijk tussen Ajax- en feyenoord-aan- hangers waarbij Carlo om het leven komt - Heel Nederland en alle politieke instanties reageren geschokt, het nieuws haalt zelfs de wereldpers - Onder overweldigende belangstelling wordt Carlo in Amsterdam begraven. April - Scheidsrechter Jol deelt een rode kaart uit aan Jari Litmanen in en tegen Volendam (0-3). Halve finale Champions League Ajax verliest thuis kansloos van Juventus met 1-2. Ook bij psv kan Ajax niet winnen, in eindhoven wordt het 2-0. - In Turijn kan Ajax wederom geen vuist maken tegen Juventus en wordt dan ook uitge schakeld met een veelzeggende uitslag: 4-1 Ajax en de F-Side maken zich op voor het afscheid van o.a. Louis van Gaal en Patrick Kluivert, de voorbereidingen zijn in volle gang Gedacht wordt aan een spectaculair afscheid op de bekende F-Side manier vuurwerk! Benedict 'Benny' McCarthy tekent bij Ajax een contract voor vijf jaar Johan Cruyff bereikt de leeftijd van vijftig jaar waar volop aandacht aan wordt gegeven. Ajax staat in de competitie op een vierde plaats met 45 punten 12

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 12