Nee nooit meer verliezen van psv. Nee nooit meer pis verkopen met 2 1/2% alcohol. Wij zijn geen kleuters en geen proefkonijnen. Grolsch weg Heineken of Amstel sponsor maken. Ja vooral doorgaan met nog een hechtere groep worden, wij zijn het kloppend hart van de Arena. Nee nooit meer showbizz. Champy go away please. Laat voetbal voetbal. Ajax is een levensstijl, geen Melkertbaan. En tot slot nooit meer iemand van ons verliezen. Samen uit, samen thuis! P.S. Waarom moet ik een clubkaart met pasfoto? Ik heb een paspoort, een rijbewijs, een postidentiteitskaart, een uittreksel, een giropas, een bankpas, een ANWB-pas, een ziekenfondspas, een seizoenpas en een clubpas. Nog even en ik moet een schilderij van mezelf op mijn rug hangen. M. van Praag: ik ben niet dakloos dus heb ik geen stadspas (helaas); ik heb werk, ik ben Nederlander (Amsterdammer), ik heb een opleiding, mijn moeder kent me, ik heb een zwemdiploma en sta ingeschreven (bevolkingsregister). Ook ik heb rechten. Weg dus met die vooroorlogse voetbalpas. Voetbal, verziek het niet! En dan eindig ik nu met een: Open brief aan Michael van Praag Geachte heer van Praag. Waar is toch die Michael gebleven die we vele jaren terug leerden kennen, die Michael die bij het F-Side-honk op vrijdagavond een lekke band van een F-Sider verwisselde (op zijn knietjes nog wel). Waar is die Michael die iedereen in zijn waarde liet. Die vaak geld gaf voor het verbeteren van de onderlinge sfeer tussen Ajax-fans. Die zei "jongens, ook ik zal fouten maken, maar ik zal ze altijd toegeven". Die voorzitter die zo nu en dan de tegenpartij met verbaal geweld bekritiseerde. Die Michael die recht door zee was. Hoe is het toch mogelijk dat die wereld-voorzitter met zoveel goede dingen, ineens achterbaks werd. Hoe is het toch mogelijk dat u ineens beloftes begon te ontkennen, begon te liegen, begon om verkeerde mensen te beschermen. Dingen begon te ontkennen, terwijl u wei degelijk op de hoogte was. Supporters door uw uitspraken tegen elkaar opzetten. De ene groep wel hun zin geven en de andere niet. Nu zieltjes probeert te winnen door zielig te doen in de pers. Was u niet degene die zei "jongens als er iets is, bel me, fax me, mail me, maar laat de pers erbuiten". Waarom doet u dit wel, u kunt ons toch ook bellen? Was u niet degene die zei "laten we een nieuwe supportersvereniging starten, dit moet een spreekbuis van de supporters worden". U wilde een sfeerteam. laat die mensen dan ook hun gang gaan, bekritiseer deze niet en beschuldig deze niet. Doet u alstublieft geen beloftes die u niet waar kan maken. Misschien denkt u "waar hebben ze het over?" Hier een paar voorbeeelden, geachte heer Van Praag. - U zei 1 jaar geleden op AT5 "de eerste 5 jaar worden de prijzen van seizoenkaarten en gewone kaarten niet duurder" - U heeft steeds ontkend de F-Side expres uit elkaar gehaald te hebben, terwijl de pas afgetreden Uri Coronel in de Telegraaf heeft toegegeven dat de allergrootste blunder was, de F-Side te verspreiden. U zei bij Studio Sport, Barend Van Dorp en Canal 50+ dat de actie "Voetbal verziek het niet!" een succes was. U wist wel beter. U werd uitgefloten, u werd op verbaal geweld getracteerd en de spandoeken werden door de supporters verwijderd. Ik heb gehoord dat de F-Side al een plan had om deze actie over bezinning op een veel succesvollere manier te doen slagen. De slogan had dan "Laat voetbal een feest zijn" geweest. Maar u moest zonodig uw eigenwijze KNVB-methode toepassen P S Na onze roep om die klote spandoeken weg te halen, kijken wij 6 wedstrijden verder nog steeds tegen provocerende teksten op. Ik krijg een stadion-verbod als ik een kritische roep ophang, dus weg met die troep. Voetbal willen we zien! - Het hele Cotass-gebeuren is één groot mikado-spel. Volgens u was dit systeem waterdicht. Als iemand met 100 kaarten kon komen, zou u diegene uit eigen zak het dubbele betalen. Dus ook nog de zwarthandelaren aansturen (dit heeft u op uw praatavond over het nieuwe stadion tegen een aandeelhouder geroepen). Lieve, lieve meneer Van Praag. Kom alstublieft weer terug op de aarde en verander deze niet. Kickt u ervan om supporters die hun club aanmoedigen een stadionverbod te geven? Meneer de edelachtbare, kom terug als Michael. Het is nog niet te laat, praat met ons als volwassen kerels, roep geen onzin in de pers. Draai verkeerde beslissingen gauw terug. Treed niet op als een Russische dictator, treed (nog) niet af. U kan het, dat weten we. Laat ons niet ontsporen, u weet dat ontspoorde kinderen een strenge vader hadden. Wees eerlijk en rechtvaardig, laat ons niet weglopen. Fijn dat we, als u straks op het vak (de F-Side) komt, niet meer hoeven te schreeuwen en u uit kunnen laten praten. Laat ons houden van voetbal, de Arena, Ajax en vooral van u, Michael. Bedankt voor alles en bedankt voor de toekomst met u.

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1998 | | pagina 11