Van dc redactie Wat voor psv en feyenoord een bijzonderheid is, is voor Ajax een normaal iets: over winteren in de Europa Cup. Zoals gewoonlijk hebben we in maart als enige van de 'grote drie' weer het alleenrecht op Europees voetbal. En zo hoort het eigenlijk ook. Veel gehoord raadseltje in Bochum: weet je waarom Shota Arveladze die laatste kans er niet in schoot? Omdat bij een overwinning van Ajax door de extra verdiende punten de 6' plaats in Nederland ook recht geeft op Europes voetbal en dat zou best wel eens feyenoord kunnen zijn. Overigens verdiende het machtsvertoon van de Deutsche Polizei in Bochum ook geen schoonheidsprijs. Zo'n 1000 man op de been om de circa 3000 Ajax- supporters in de gaten te houden. Honderden arrestaties waren het gevolg, waarbij zelfs bierdrinkende en etende Ajacieden zo vanaf hun barkruk of eettafel werden geplukt om onduidelijke redenen. Overspannen toestanden dus die werkelijk nergens op sloegen ("Jij gaat, denken wij, straks wat doen, dus pakken we je vast op!"). Ondanks dat de kwaliteit van het voetbal op dit moment volgens de Ajax-normen onvol doende is, gaan we maar door met winnen. Sommige redactieleden hebben al visioenen over het vieren van een kampioenschap op snowboots op het Leidseplein. In diezelfde visioenen wordt het koude bier vervangen door hete snert met worst. Het zou wel eens bewaarheid kunnen worden, wie weet? Ook het 11' nummer van De Ajax Ster brak weer alle records: alle 4000 exemplaren waren weer uitverkocht, het lijkt wel of er geen einde komt aan de leeshonger van de Ajax-supporters. Een DAS-verkoper werd (geestelijk) gedwongen om zijn eigen nummer in de trein naar Delft te verkopen. Waar ligt de grens mensen? In deze DAS vinden jullie (uiteraard) veel reacties op de gedane uitlatingen van Michael van Praag. Wij (de redactie dus) willen iedereen in eik geval duidelijk maken dot wij geen hetze tegen Ajax voeren (wij zouden wel gek zijn, een hetze voeren tegen de club waar we van houden). Nee: wij voeren een hetze tegen een aantal misstanden binnen Ajax, misstanden waar de echte supporter last van heeft, en niet zo'n klein beetje ook. Om alles wat het bestuur van Ajax doet op te hemelen is het makkelijkste wat er is, maar zullen we dat maar aan bladen als het Ajax-Magazine en Ajax-Life overlaten want die zullen het niet wagen om ook maar één kritische noot over de misstanden binnen Ajax te kraken. In deze DAS verrassend nieuws over het sponsorcontract tussen Roever en Ajax, nu weten jullie ook waarom Ajax baat heeft bij "lekker" dure Roever-reizen. Tevens zij wij, in navolging van Ajax-Life, ook maar begonnen met een raadsel, al is het géén kruiswoordraadsel. Verder nog een artikel over de supporters van AC Milan en het relaas van een supporter van Manchester United, op bezoek in rotterdam voor de wedstrijd tegen feyenoord. Oh ja, geachte redactie van Ajax-Life: De Ajax Ster is niet alleen een blad voor de F- Side, zoals jullie (heel symphatiek overigens!) in het laatste nummer hebben vermeld (of moesten jullie dat van Michael van Praag zo neerzetten?). De Ajax Ster is voor iedere Ajax-supporter. waarom zouden wij anders ook op de verkooppunten als de Noord-zijde een topoplage hebben? Als extraatje in deze donkere dagen hebben we wat kleur in deze DAS gebracht in de hoop dat alle lezers dat op prijs zullen stellen. Fijne feestdagen en op naar het zoveelste kampioenschapl 3

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 3