d 0A De deur gaat open. Van de voorzitter beneden op de F-Side, rij één, stoel één. Geachte heren, u leest het goed: de deur gaat open, "wagenwijd" open. Al jaren erger ik mij groen en geel (ik lijk het Zuiderpark wel in Den Haag), en dit is sinds de Arena alleen maar groter geworden, aan al die bobo's die net doen of ze belangrijk zijn, die graag gezien willen worden (door wie eigenlijk?). Juist, ik heb het over u, die storende figuren met een stropdas in plaats van een Ajax-sjaal. Die bobo's die uit een couveuse komen en deze ingeruild hebben voor een skybox. Die personen die vanuit dit aquarium e-mailen en surfen tijdens de wedstrijd Juist ja, die bobo's die hun vriendjes met veel poeha langs de stewards loodsen: u weet toch dat een uitnodiging of sponsorpasje persoonsgebonden is? U begrijpt dat ik binnenkort een pakket met maatregelen tegen u moet gaan nemen. Na al die gratis kaarten, buffets en drankjes, verwacht ik nu wel eens wat terug. Denk eens aan al die muurbeschilderingen van de spelers, de rode loper, de geheime gang naar de perskamer, de gastvrouwen in korte rokjes, de zilveren roltrap enz. enz. U weet toch dat het mes aan twee kanten snijdt. Ook ga ik binnenkort aftreden (sorry tikfout) optreden tegen die uitermate storende figuren, die als ik bij uw ereterras ben mij zo voorbij lopen en die zich ophouden bij vak 105. U belet de mensen op een normale manier de eretribune op te komen. Ik heb het heus wei in de gaten dat u met uw mobiele telefoons afspraken staat te maken. Uw houding roept vele vragen op en vraagt om eruit gegooid te worden door de open deur. Waarom hebben jullie geen clubkaart? Staat er een code op uw stropdas? Waarom vragen jullie altijd "waar is de hoofdingang"? Zijn jullie lazarus van die kleine flesjes drank die jullie mee naar binnen smokkelen? Waarom doen jullie zo onbeschoft tegen de stewards? Bloot zien ze er net zo uit als u. Waarom heeft u een draaideur en wij een draaihek? Waarom wordt u niet gefouilleerd? Waarom komt u te laat binnen en gaat u altijd eerder weg? Waarom zit u met veel te veel bobo's in uw skyglasbak?? Gelukkig voor u is deze vitrinekast van dubbelglas. Waarom staat u altijd uitdagend met een glas wodka voor het raam?? Wij weten heus wel dat dat het merk is van Marco Bakker. Waarom staat u altijd te lachen bij een tegendoelpunt en plundert u het buffet in de rust? Waarom zingen jullie nooit mee met ons? Heeft het parkeerbeheer van de Arena jullie een muilklem omgedaan? En tot slot (helaas is er geen ruimte meer): Waarom doen jullie nooit mee met de wave?? Zitten die leren stoeltjes aan jullie reet vastgeplakt?? Denkt u dat dit gedrag wordt gewaardeerd door de spelers? Nou, dan heb ik nieuws. Nee dus, zelfs Sjakie Wolfs krijgt zijn gehaktbal niet weg Begrijpt u nu ook waarom de trainers en reserve-spelers met hun rug naar jullie toe zitten. Snappen jullie ook waarom de spelers op jullie bobo-feestjes (recepties, party's) al binnen 2 x 45 minuten gevlucht zijn. Dus heren, hou op om stoer en aanmatigend te doen, anders gaat de deur open en zingen we heel hard "ga weg en kom nooit meer terug". P.S. Wat krijg je als je witte en zwarte bobo's in een skybox plaatst???? Een luxe bonbonschaalü 31

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 31