Het resultaat van de actie Ondanks dat de F-Side, DAS en Ronald Pieloor veel vuil over zich gespuid hebben gekregen, is het netto-resultaat van de actie zeer positief. Wij sommen hier even de bereikte resultaten op: - van de negentien stadionverboden zijn er minimaal (dus zover ons bekend) veertien teruggedraaid. Dit terugdraaien houdt dan in dat van de oorspronkelijke "straf' van vijf maanden onvoorwaardelijk er één, twee of vier wedstrijden overbleven. Helaas heeft Michael van Praag hiervoor niet de publiciteit gezocht die hij wél gezocht heeft bij het uitdelen van de stadionverboden. Mochten er overigens nog supporters zijn die vinden dat zij ten onrechte een stadionverbod hebben gekregen dan raden wij ze aan om hierover direct contact op te nemen met Michael van Praag. Mocht dit geen resultaat opleveren dan kun je je tot ons wenden en kunnen we kijken of er nog iets anders te doen valt; - Michael van Praag heeft aan individuele supporters toegezegd dat hij geen verdere stadionverboden gaat uitreiken aan supporters die niet op hun eigen plaats zitten (mits anderen hiervan geen last hebben) of die voor hun eigen stoel staan (hier heeft hij ook geen bezwaar meer tegen). Wél gaat hij door met het geven van stadionverboden aan die supporters die in de looppaden blijven staan. Dit omdat hij problemen met de brandweer verwacht maar ook omdat EHBO'ers niet tijdig gewonde supporters kunnen bereiken. Met name dit laatste vinden we wel een steekhoudend argument. Stel je bent met je vader in de Arena, die als gevolg van emoties een hartaanval krijgt. Doordat een aantal F-Siders de trappen bezet houdt, komen de EHBO'ers net te laat om je vader te kunnen redden. Een eeuwigdurende haat tegen die F-Siders is dan het gevolg en dat kan toch ook niet de bedoeling zijn. Een mogelijke oplossing volgens ons zou zijn om het middengedeelte zodanig in te richten dat een grote groep redelijk opeengepakt kan staan, zonder dat zij looppaden bezet houdt; - Michael van Praag heeft eveneens aan individuele supporters de volgende toezeggingen gedaan (waarvan er velen niets met de actie te maken hadden doch mogelijk dankzij de actie opeens beter bespreekbaar bleken te zijn): - hij gaat zich beijveren voor ongenummerd zitten op de F-Side; - hij gaat proefdraaien met vuurwerk in de Arena, omdat dit bij een groot feest van Volkswagen- personeel ook was toegestaan en dit geen enkel probleem heeft veroorzaakt; - voor aanvang van wedstrijden zal er ook wat Ajax-muziek worden gedraaid; ook komen er mogelijk weer voorwedstrijden van jeugdteams. Gezien de slechte grasmat in de Arena waren deze door Louis van Gaal verboden; Morten Olsen ziet deze wedstrijden echter weer graag terugkomen; - hij gaat ernaar streven dat er een soort supportersbestuur komt dat de hele Arena vertegen woordigd. Door middel van tweemaandelijkse vergaderingen met dit bestuur moeten suppor tersproblemen worden voorkomen. Ook moet hierdoor sfeer in de hele Arena komen; gedacht wordt aan gezang van het ene vak naar het andere vak; - hij gaat goedkopere prijzen bedingen voor uitwedstrijden. Ook gaat hij plannen bedenken voor een zogenaamde "uitseizoenkaart" of iets dergelijks; - hij gaat weer proberen beter met supporters te communiceren, omdat hij vindt dat hem dat nog steeds niet naar behoren lukt. DAS biedt hierbij aan om een communicatieplan voor hem op te stellen indien hij dit wenst. Een brief naar onze postbus is voldoende; - hij belooft beterschap voor de teletekst-pagina's. De medewerker die tot voor kort deze pagina's aanpaste, is inmiddels door Ajax ontslagen; - hij belooft ervoor te strijden dat niet alle uitwedstrijden combi-wedstrijden worden. Tot zover allerlei toezeggingen. Vele hiervan klinken ons bekend in de oren. Het zal ons benieuwen wat deze toezeggingen waard zijn. Al te veel vertrouwen hebben we hier overigens niet in. Daarvoor heeft Van Praag zich inmiddels teveel "vergist". Laten we hopen dat wij ons nu (echt) vergissen. Overigens heeft Michael van Praag een supportster toevertrouwd dat hij de actie "uniek" vond. Jammer dat hij dit niet aan de pers meldt! Dan komt de F-Side eens in een wat beter daglicht te staan. Hoewel het "No one likes us, we don't care" ook zijn charmes heeft. Tot slot hebben we vernomen dat Michael van Praag anoniem door diverse Ajax-supporters schriftelijk is bedreigd. Daar is hij niet gelukkig mee. En wij ook niet. Het mag niet zo zijn dat een Ajacied zich verlaagt tot feyenoord-praktijken om zijn doel te bereiken. Dus s.v.p. hiermee kappen! 30

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 30