berispten wij enkele "onwetende juichers" met een "SSSSTTTÜ!" en een korte uitieg over de actie! Wij willen jullie dan ook een warm hart toedragen en duidelijk maken dat jullie er niet alleen voor staan! Mochten jullie in vak... twee "eenzame" Ajax-supporters zien opstaan, moeten jullie weten dat er ook aan de andere kant supporters aanwezig zijn die volledig achter jullie staan!! En als laatste....als er in deze situatie op korte termijn geen verandering komt, of geen be vredigende reactie, zullen wij onze stem eens laten horen! "Respect en bewondering zijn de sleutelwoorden die vanavond golden"(anoniem) Er is maar een conclusie: De Arena is kTe commercieel, geen sfeer en alleen maar omaatjes en foute zakenmannetjes die denken dat ze naar het theater zijn. En wat wil die M.v.P. nou? De klanten zelf selecteren zodat er marketing-technisch 1 doelgroep ontstaat. Lekker kostenbesparend natuurlijk. Zoek de doelgroep uit met het meest besteedbare inkomen en kassa! En wie klagen er nu eigenlijk als je in vak 127 zit? Een voetbalwedstrijd MOET je gewoon staand zien. In de Meer kon je tenminste nog springen, dansen, je maten om de hals vliegen, je in het vak verplaatsen en wat babbelen, m a w. de sfeer. Je maten zijn nu buiten bereik, en loop je minstens een dubbele beenbreuk op als je enthousiast reageert. Als je dat straks ook nog mag blijven doen van het bestuur (lees' marketingbureau) Misschien komen daar ook wel regels voor. Op een bepaalde manier (zo tv-commercieel mogelijk) juichen, met dat heerlijke muziekje erbij. Daarnaast moeten de spelers dan naar de middenstip lopen als er gescoord is en dan een speciaal dansje uitvoeren. Kan heel tv-kijkend Nederland zien hoe blij ALLE Ajacleden zijn. Snel loopt Ronald dan langs 'Langs de Lijn' om te vertellen hoe het allemaal ging. En dan heb ik het helemaal niet over die achterlijke tijdstippen waarop Ajax moet spelen met dank aan Canal+. Leuk als je laat werkt en je de tering moet haasten om op tijd te zijn (ook vanwege de "soepele" controle). Dag lekker biertje voor de wedstrijd. Help Dennis (de overkant, helaas héééél erg stil). Geachte DAS, Triestdiep triest wat er allemaal gebeurt! Nu het eindelijk weer super gezellig is op de F- Side wordt de sfeer zwaar verpest door een voorzitter (die zelf ook niet op zijn eigen plek zat tegen NAC en Udinese), die de één na de ander zijn kaart afpakt, omdat deze supporters niet op hun eigen plek zaten. Ik zie wel eens iemand rennen, met een Ajax-trui, nummer 3 op zijn rug en een aanvoerdersband om, over de gehele rechterzijde van het stadion Dit doet hij zo'n kwartier lang elke wedstrijd. Ook was hij een drie weken geleden te zien op de Noordzijde waar hij hetzelfde tafereel voortzette. Dit lijkt mij pas irriterend als je daar op de eerste rij zit en zo'n debiel loopt elke keer voor je voeten langs. Hij zou van mij een ouderwets pootjehaak krijgen. Waarom is dit allemaal wel toegestaan? Als je dan hoort dat je 'vakgenoten' stadionverboden krijgen omdat ze een ingang naast de voor hen bepaalde ingang het vak binnenliepen, dan vraag ik me af of M. van Praag niet liever alle seizoen kaarten boven de f 700,= maakt en alleen maar saaie rijke stilzitters toegang geeft. Bij de eerstvolgende actie kunnen jullie op mij rekenen. Robbin, Vak 127 (ingang 127). Beste DAS, Deze brief schrijf ik aan alle mensen die het lef hadden de F-Side uit te fluiten tijdens de thuiswedstrijd tegen de Graafschap De F-Side: de enige mensen die 90 minuten achter hun club blijven staan De F-Side: degene die verantwoordelijk zijn voor 99,9% van de sfeer die er in de Arena heerst. Dat lijkt me nu wel bewezen, want de eerste 35 minuten heeft niemand die ook maar iets van een roodwit hart heeft een scheet gelaten. Maar die sfeer vinden die mensen zeker niet belangrijk, want zij zijn mede verantwoordelijk voor de houding die Van Praag had na afloop van de wedstrijd en misschien dat de mensen die het nodig vonden de F-Side uit te fluiten nu een keer nadenken voordat zij hun EIGEN SUPPORTERS uitfluiten O ja, waarom STONDEN de mensen in de kuip wel gewoon tijdens de wedstrijd tegen Juventus? (afzender onbekend) 26

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 26