Van Praag hekelt spreekkoren F-Side F-side ruziet met Van Praag 'Van Praag verziek het niet //s C*j 2 V- Mc zy-'/-/£V AMSTERDAM GPD "Voetbal. Verziek het niet', heet de actie tegen het supportersge- weld. De F-side heeft een eigen variant bedacht op het thema. De harde kem van Ajax zong za terdagavond naar de voorzitter terug: 'Van Praag verziek het niet'. Het was een reactie op het stadionverbod, dat Ajax vorige week oplegde aan negentien F- siders. 'Van Praag op het kerstmenu vond-ie al heel wat minder. Ajax legde de negentien een stadionverbod op na een aantal ordeverstoringen door de fans. Volgens Van Praag stonden de bewuste supporters voortdu rend op plaatsen die voor ande ren. onder hen aandeelhouders van het stadion, waren be stemd. Bovendien hadden ze het platform voor tv-camera's 'veroverd'. Diverse waarschu wingen hadden geen effect. Van Praag vond de actie van de F-side 'stank voor dank'. „Ik doe m'n best een supporters home voor ze te zoeken, ga zelfs een middag onderhandelen met de burgemeester van Ouder kerk. Ik sta altijd voor ze klaar. Dit is de verkeerde manier van communicatie. De jongens heb ben mijn 06-nummer, met één De F-side zou de eerste 35 ""I" VU-I1UI1UI1CI, I minuten van het duel tegen De van hen e-maU ik zelfs Graatschap muisstd blijven. En VoIgens de voorzitter h daarna zou het vak osbarsten. om een poep Van z0?n h Zo gebeurde het ook. oen nu- derd jongens die zich thuis nuten lang. Met Van Praag is nooit aan regels hebben hoeven dit wat je ml? en later Van houden.. E° de actje k w Praag verziek het niet.Ach. niet anders zien dan 'een beetje dat vind ik nog wel humons- venier', tischzei de voorzitter. Doch. Van een onzer verslaggevers Amsterdam -^Michael van Praag had geen goed woord over voor de ludieke actie van de F-side, de harde supporterskern van Ajax, zaterdag tijdens de wed- stnjd tegen De Graafschap (1-0). De aanhangers reageer den hun woede over de negen tien stadionverboden die de voorzitter de afgelopen weken oplegde, af met een stilte van 35 minuten. Daarna schreeuw den ze leuzen ais 'Van Praag verziek het nief en 'Is dit wat je wth Van Praag*; „Wat ze riepen vond ik niet echt spannend. Ik wist van de actie af, ook de spelers waren op de hoogte. Zij kregen vrij dag tijdens de training een pamflet Ik vind dit een ver- Zï., keerde manier van communi ceren. De 'leiders' van de F- side kennen mij, hebben mijn telefoonnummer en kunnen me altijd bellen. Met een van hen e-mail ik zelfs. Ach, het is vertier voor hun." Volgens Van Praag waren de stadionverbo den terecht „Ik ben niet alleen verantwoordelijk voor de F- slde, maar ook voor 50.000 anderen. Als mensen van de F- side voor hun eigen stoeltje springen, is dat geen pro bleem. Maar als ze voor een ander stoeltje springen, wel. We hebben bij voorbeeld een - man daar zitten met een stijf heen, die is bewust aan de zij kant geplaatst Zo'n man moet gaan staan, omdat enkele F- siders voor hem springen. Dat kan ik niet toelaten." Door onze redacteur ROBERT MISSET amsterdam, 24 Nov. Vijfender tig minuten bleef het doodstil in de Arena en dat had niet alleen te ma ken met het povere spel van Ajax tegen het hardnekkig verdedigen de De Graafschap. Door te zwij gen protesteerden de supporters van de F-Side zaterdagavond te gen het door het bestuur van Ajax opgelegde stadionverbod voor ne gentien fans. die tijdens wedstrij den weigerden te gaan zitten. Voorzitter M. van Praag toonde zich niet onder de indruk van de te gen hem gerichte spreekkoren, waarmee de F-Side de stilte door brak. - „Van Praag is dit watje wil" en ..Van Praag, verziek het niet",joel de de harde kem die voor het duel tussen Ajax en De Graafschap pamfletten had verspreid waarin het intrekken van de stadionverbo den werd geëist. „Kinderachtig vertier", noemde Van Praag de ac tie van de F-Side. Hij besloot on langs maatregelen te nemen tegen ongeveer honderd supporters van de F-Side die op plaatsen van an dere toeschouwers staan en bo- vendien de trappen en de opgan gen van het stadion bezetten. Een brief aan de F-Side, twee bezoeken aan hun vak in de Arena en een laatste oproep in het Ajax-Magazi ne waren zonder resultaat geble ven. De problemen zijn ontstaan om dat een deel van de F-Side geen plaatsbewijzen heeft voor zijn fa voriete vak in de Arena. Negentien supporters die weigerden hun ei gen zitplaats op te zoeken, werden verwijderd. Enkele van hen wor den inmiddels weer toegelaten. „Zolang de F-Side zich niet aan de regels houdt, zullen stadionverbo den volgen", zei Van Praag. Hij hekelde de actie van de F- Side, omdat „al die jongens mijn telefoonnummer hebben". „Maar ze staan niet open voor overleg. Ze nemen het recht in eigen hand en bezorgen andere toeschouwers overlast. Door mij uit te schelden, los je niets op. We hebben vorig jaar meer dan een half miljoen gul den geïnvesteerd in maatregelen die de sfeer in de Arena zouden verbeteren. Voor het duel met Udi- nesc betaalden we 13.000 gulden voor wc-rollen. Die werden door de jongens van de F-Side meteen in de fik gestoken. Op deze wijze begint de lust mij te vergaan om me in te zetten voorde F-Side." Vooral ook omdat de fanatieke aanhang van Ajax vrijdag tijdens de training nog had getracht de se lectie te winnen voor zijn stand punt. „De spelers moesten hun duim opsteken naar de supporters van de F-Side als zij met hun spreekkoren zouden beginnen", vertelde Van Praag. „Maar de spe lers en coach Morten Olsen wal gen juist van hun gedrag. Ik voer geen inquisitie, maar ik verzet me tegen onredelijk gedrag. De actie is bovendien opgezet door één per soon. die vooral op zichzelf kickt." Met de F-Side ontwaakten za terdag na vijfendertig minuten ook de andere toeschouwers, die in de Arena werden afgescheept met een draak van een wedstrijd. De Graafschap kreeg voor rust zelfs de beste kans toen verdediger Lin- denbergh ongehinderd mocht op rukken naar het doel van Van der Sar en hij de bal tegen de paal ko gelde. Met fantasieloos "schaak- voetbal' leek de koploper van de eredivisie ook in het tweede bedrijf op een duffe 0-0 af te stevenen, al raakte Dani met een fraai afstands schot de lat. Dankzij een „ongelofelijk fraaie Koninklijke Utrechtse Turfgoal", zoals Graafschap-coach Korbach het omschreef, behaalde Ajax vier minuten voor tijd toch nog een nauwelijks verdiende overwin ning. Uit een vrije trap mikte voor stopper Oliseh de bal per ongeluk op de hak van Witschge, die ver volgens via de handen van doel man Olyslager scoorde: 1-0. „Die gasten van Ajax durven de binnen stad niet meer in. omdat ze anders van puur geluk onder de tram lo pen". verzuchtte Korbach. Zijn collega Morten Olsen moest zich tevreden stellen met de comeback van Babangida en Lau- drup, al was het vleugelspel van Ajax wederom zwak verzorgd. Dat baarde Olsen zorgen met het oog op de UEFA Cup-ontmoeting met het Duitse Vfl Bochum. Morgena vond staan in de Arena de nummer één van Nederland en de hekken sluiter van de Bundesliga tegeno ver elkaar. In zijn huidige vorm zal Ajax dat statusverschil moeilijk kunnen demonstreren.

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 23