Langs de zijlijn Spectaculaire koersval Nederlandse gulden t.o.v. de Duitse Mark Vanmorgen is in allerijl de beurs van Amsterdam stilgelegd, nadat was gebleken dat de wisselkoers van de gulden ten opzichte van de Duitse Mark drastisch was gedaald. Kon men vanochtend vroeg nog een koers hanteren van 1,14. om 9.30 uur was deze schijnbaar al 1,27. Dit bleek vandaag toen een oplettende DAS-lezer zijn kaartje voor Vfl Bochum-Ajax ging halen en daarvoor maar liefst 70,= moest betalen, terwijl het kaartje een bedrag van DM 55,= vermeldde! Daar de kapitaalkrachtige 'vereniging' AFC AJAX geen extra geld nodig heeft, duidt dit toch wel op een devaluatie van de gulden! De financiële redactie van DAS zal u op de hoogte houden van nieuwe koersontwikkelingen! Moddervette palingen binnengehaald in Volendam Er bereikte ons het bericht dat er in het Volendam van de wijdbroeken een zeer goede vangst is binnengehaald. De "Heen en Weer' is alvast van het droge gehaald en ook de toegangsprijzen zijn weer flink gestegen. Tja, dit zal waarschijnlijk de laatste keer zijn dat Ajax op bezoek komt, dus laten wij deze vangst niet aan onze neus voorbijgaan. Vooruit, nog één keer dan maar: staanplaatsen voor Ajax-supporters 39,= en (nog steeds diezelfde oude houten kolere) zitplaatsen 50,= Dat is nog eens wat anders dan een gemiddelde vangst op het IJsselmeer. Volendam: veel succes volgend seizoen in de Toto-divisie! (net als AZ vorig seizoen, weetje nog?) Overigens: Voor de mooie nieuwe zittribune had Ajax de kaarten aan de -per boot reizende- supportersvereniging vergeven. Na afloop werd van een klagende Ajacied gehoord: "Gaat (hij komt uit de buurt van ridam) ik al 28 jaar naar Ajax, laat Ajax mij op zo'n k..-tribune zitten. En geven ze die bootvluchtelingen de mooiste plaatsen. Dit pikt ik niet. Ik zal Ajax binnenkort een niet malse brief toesturen." En wees eerlijk: deze Ajacied heeft groot gelijk! Iedere Ajacied moet in de gelegenheid zijn om uit alle voor Ajacieden beschikbare kaartjes een keus te kunnen maken. trjtrnissrn antia 1919 "SkiEt alleen bat het puhiiek uóóe afluap uan ben mebstrijb be tribunes ging uerlaten, maar het bleef baarenbnuen unor het uelb staan, hetgeen unor be tnesehnuraers bie er prijs np stellen het uerlnnp uan ben geljeele nntmneting te unlgen, al jeer btnherltjk is". (uit be Selegraaf uan 2D nktnber 1919, geleden in '95 jaar Ajax' uan tuert Uermcer) Ergernissen anno 1997 "Er wordt nog wel eens vergeten dat wij ook een verantwoordelijkheid hebben naar andere supporters. Zij worden noodgedwongen ook te gaan staan omdat hen het zicht wordt ge blokkeerd. Een groot gedeelte van het stadion is dat gedoe met de F-Side ook gewoon zat". (Reactie van Michael van Praag over de problemen rond het staan/zitten) Veel vuurwerk in de Arena Als het aan de supportersvereniging ligt kunnen we veel vuurwerk verwachten aankomend jaar, dus de bengaalse fakkels, de 100.000 klappers en vuurpijlen kunnen weer uit de kast, als we tenminste de nieuwjaarskaart letterlijk zullen nemen. Aardige geste van Ajax-Life, maar staan ze ook in voor de gevolgen als we de wens daadwerkelijk in vervulling laten gaan? Hebben zij dit in overleg gedaan met Menting en Van Praag? Wij weten het niet meer! OOK DAS WENST U IN 1998 HÉÉL VEEL (BENGAALS) VUURWERK IN DE ARENA!!!!! Louis van Gaal belt mobiel? Bij de wedstnjd tussen psv en Barcelona konden wij duidelijk op televisie verstaan wat Louis van Gaal vroeg aan de naar de tribune verbannen dick advocaat. Bij het elkaar de handen schudden vroeg Louis: "Heb je je telefoon bij je"? Of dit nou was omdat Louis van Gaal tijdens de wedstnjd gezellig met dick wilde keuvelen over zijn geslaagde haartransplantatie of over het naderende kampioenschap van Ajax is ons niet duidelijk geworden. Navraag bij psv leverde niet meer op dan een welgemeend 'geen commentaar* 12

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 12