Onze mole in Schotland (Dit is een verzameling aan DAS gerichte mails afkomstig een Ajax-supporter, DAS-verkoper en Celtic aanhanger, tijdelijk studerend in Aberdeen) 2 oktober 1997 Afgelopen zaterdag heb ik mijn eerste wedstrijd, Dundee United-Celtic, gezien. Mijn Celtic-maat Paul had mijn kaartje hiervoor geregeld al had het veel moeite gekost. Zijn aanvraag voor kaartjes was namelijk niet gehonoreerd want bij Celtic worden de kaartjes voor uitwedstrijden op één of andere manier verloot onder de aanvragers. Qua voetbal was het niet echt goed, maar ja wat wil je met dreadvarken in de basis. Er was echter genoeg spanning en 4.000 dronken Celtic-fans en 1 Ajax-fan zorgden voor een goede sfeer. Een uitwedstrijd in Schotland overigens is een vreemde zaak, want in de bus wordt geen druppel alcohol gedronken vanwege de wet. Maar eenmaal buiten de bus wordt er gewoon zo snel mogelijk gezopen. Ondertussen heb ik na een gesprek met Fergus Mc Cann de "Bhoys against bigotry campaign" omgedoopt in een "Bhoys against fnoord campaign". Dit wordt echter nog niet door alle Celtic-fans op volle waarde geschat. Maar Fergus en ik zullen door middel van stadionverboden de Celts volkomen duidelijk maken hoe belangrijk deze nieuwe campagne voor Celtic is. Nu over naar Ajax. Op Internet en Eurosport zie ik alleen maar ongeloofwaardige handbaluitslagen verschijnen. Voorzover ik de berichtgeving mag geloven dendert Ajax over de velden heen. Ook de negatieve berichten hebben mij inmiddels bereikt, zoals de foto's van de vernielde auto's in Nijmegen. Maar wat mij meer verontrust is de nieuwe arrestatiegolf van Ajax-supporters. Het is mij niet echt duidelijk waarom zij gearresteerd zijn en of er nog bekenden bijzaten. 12 oktober 1997 Tot mijn grote schrik heb ik laatst kennis genomen van uw internetpagina. Op deze pagina verschijnen allerlei zionistische symbolen op mijn scherm en bespeur ik een sterke tendens tot het aanzetten van f'noord-haat. Aangezien ik een tijdelijk in het buitenland verblijvende Nederlander met Joods bloed ben, voel ik mij zwaar gekwetst door uw internetpagina. Op dit moment ben ik dan ook met mijn juridische adviseurs in overleg om jullie voor de rechter te slepen. Mijn eis tot schadevergoeding zal als volgt zijn: levenslang gratis met Ro(e)ver Reizen naar Europese uitwedstrijden van Volendam. Oké ik heb nu wel genoeg van jullie kostbare tijd verspild, nu even serieus. Gisteren heb ik twee voetbal lend gezien waardeloze wedstrijden op de televisie gekeken. Eerst natuurlijk de wedstrijd van de eeuw Schotland-Letland, die ook wel als slaapmiddel aanbevolen kan worden; het irritantste van alles is echter dat de kranten deze wedstrijd de hemel inschrijven. Alle kranten hier, zonder uitzondering, hebben een fantastische wedstrijd gezien. Ik vraag me af of ik soms als enige naar de Sport7-versie van de wedstrijd heb gekeken. Maar ja, geloof het maar, iedereen is er hier van overtuigd dat Schotland een fantastisch WK gaat spelen (waarschijnlijk gaat de 'Tartan Army' met drie nederlagen naar huis). Ten tweede heb ik hier een controversiële wedstrijd gezien, die de spanning hoog heeft doen oplopen hier op de campus in Aberdeen. Italië-Engeland had de campus in drie kampen verdeeld: de eerste bestond uit een grote groep Engelsen aangevuld met wat Rangers-fans. De tweede bestond uit zo'n dertig Italianen aangevuld met alles wat Schots, Iers en Duits was. De derde bestond uit een Nederlander die Anti- Rangers, Anti-Italiaans en Anti-Duits was. De spanning liep tijdens de wedstrijd zo hoog op dat het een wonder was dat het -mede door het gestook van groep drie- niet in een massale vechtpartij tussen de groepen één en twee eindigde, al vlogen er wel wat bierglazen door de lucht. De avond eindigde uiteindelijk met het afdruipen van de As-mogendheden. 6 november 1997 Hoe gaat het ermee? De wedstrijd in Udinese heb ik hier op de radio kunnen volgen en dat was een zenuwslopende ervaring. Lucky Ajax was dit keer wel een terechte benaming voor ons aller Ajax. Ook de loting voor de volgende ronde is er een om van te smullen, lekker dichtbij naar deutschland. Wat betreft de competitie in Nederland is er ook weinig te klagen. Zijn jullie trouwens nog binnengekomen bij Sparta of zat het Kasteel nog vol met Man Utd fans zonder kaartje? Twee dagen voor'de wedstrijd van het jaar' Rangers-Celtic in Schotland, begint de "Bhoys against fnoord campaign" eindelijk zijn vruchten af te werpen. De meeste irritante voetballer van de Schotse velden, mister Larsson, had tijdens de training zijn verdediger Tosh McKinlay zwaar geïrriteerd met wat smerig duw- en trekwerk. In Schotland komt een ex-fnoorder daar niet ongestraft mee weg en Larsson kreeg meteen een pak slaag van Tosh. Well done Tosh! Blinker next? Larsson likte zijn wonden en heeft de Old Firm (Rangers-Celtic) moeten spelen met een iets verfraaid gezicht. 8

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 8