De ontwikkelingen in Engeland "bij het niet opvolgen van het verzoek zijn de gevolgen voor uzelf'. Tijdens de wedstrijd tegen MVV ontstond een rellerige situatie toen de Arena-security zich tussen de staande supporters opstelde, zich actief met de zaak bemoeide en vervolgens in het gedrang kwam. Diverse supporters maakten melding van het dreigement dat seizoenkaarten binnenkort in beslag genomen zouden worden. Supporters op hun beurt keerden zich tegen de Arena-security. Verdere escalatie kon nog net worden voorkomen. Ronduit alarmerend is de boodschap van Michael van Praag zoals verwoord in het laatste Ajax Magazine. Hij omschrijft de groep bovenin vak 127 als "uitermate storende figuren", die hem zullen dwingen om "heel binnenkort maatregelen te nemen". Er worden zelfs "langdurige stadionverboden" in het vooruitzicht gesteld. De standpunten Wat vinden een aantal direct betrokkenen hier nu van DAS heeft een aantal standpunten op een rijtje gezet. Ajax Ajax zegt klachten te hebben ontvangen van supporters die vanaf hun zitplaats niets meer kunnen zien en zo gedwongen worden om ook te gaan staan. Ook de veiligheid schijnt in het geding te zijn doordat er op de trappen wordt gestaan (redactie wij denken dat de trappen bij een panieksituatie binnen een kwart seconde ook volledig vol zal staan met supporters). Staan op de trappen is tegen de huisregels van de Arena. Maar goed, volgens dezelfde huisregels is zelfs roken in het stadion verboden, dus dat is geen steekhoudend argument. Daarnaast beroept Ajax zich op de regels van de UEFA. UEFA UEFA heeft de wetgeving zoals die in Engeland en Schotland is ontstaan na de verschillende stadionrampen overgenomen. Volgens deze wetten mogen voetbalwedstrijden in de hoogste afdelingen alleen in stadions worden gespeeld met alleen zitplaatsen. Bovendien geldt dat alle supporters moeten zitten. Maar volgens Claudio Negroni, Section Manager Stadia van de UEFA, geldt deze regel pas met ingang van het seizoen '98/'99. Supportersclub "De Ajacied" (still alive I) De Ajacied stelt dat staanplaatsen een sfeerverhogend effect hebben. De staanplaatsen zouden, liever gisteren nog dan vandaag, moeten terugkeren in de Arena. Met weemoed wordt teruggedacht aan de situatie in de Meer. De supportersvereniging "Ajax" De supportersvereniging betuigt sympathie voor de wens van supporters om te kunnen staan, maar verbindt hier, na een uitgebreide bestuursvergadering, wel voorwaarden aan. Staan zou zich moeten beperken tot het achterste deel van het vak. De stoelen mogen niet worden verwijderd en de gangpaden moeten met het oog op de veiligheid worden vrijgehouden. En tenslotte moet aan supporters die hinder ondervinden, een goede alternatieve zitplaats worden geboden (red. oftewel de verhuisdozen kunnen weer tevoorschijn worden gehaald). De supporters uit vak 127 "Stand up if you love Ajax". Enkele Skyboxhouders vanuit de Bijlmerbajes Han V. en Adri S. reageerden vanuit hun nieuwe logeeradres unaniem "Wij willen niet meer zitten" en "Wij zijn onschuldig", hierna volgde een dermate onsamenhangend verhaal over de Effectenbeurs, dat wij ons afvroegen of onze vraag wel helemaal juist werd begrepen. Veel meer nog dan in Nederland worden staanplaatsen beschouwd als het onbetwiste territorium van de "lower-class". De stadionindeling weerspiegelde de rangen en standen in Engelse 5

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 5