Van de redactie Ook in het alweer 11' nummer van De Ajax Ster hopen we de lezers weer een aantal gevarieerde onderwerpen te bieden. Tot onze verbazing zijn de "Sterren" niet aan te slepen en hebben verkopers op verkooppunt Bijlmer de grootste moeite zich staande te houden in het gedrang. Was het vorige nummer al ruim voor de wedstrijd volledig uitverkocht (3700 exemplaren), in dit nummer zal de 4000-grens worden genomen. Ook het aantal bezoekers aan onze Internet-site is eind oktober de magische 50.000 grens gepasseerd, aan belangstelling dus geen gebrek. Ook op voetbalgebied waren we de afgelopen weken succesvol. De Ajax-machine dendert als een Pac-man door de voetbalwereld heen, club na club wordt opgevreten. Een overwinning op feyenoord calculeren we de laatste jaren eigenlijk al in. De vraag is alleen met hoeveel doelpunten verschil er gewonnen gaat worden. Alhoewel de uitslag bij 4-0 bleef steken, was de wedstrijd toch om meerdere redenen gedenkwaardig. De goochelkunsten van Richard Witschge maken hem voor ons nu al tot de Ajacied van het Jaar. We vonden het alleen jammer dat Richard de tien net niet volmaakte, maar dat kan in rotterdam bij de return altijd nog. Met dichtgeknepen billen hebben wij de wedstrijd tegen Udinese bekeken. Ondanks het belabberde spel bleef ons vertrouwen in een goede afloop groot. Shota Averladze was de redder in nood, en nu maar hopen dat de Shota-song een keer goed wordt gezongen. In deze Ster doen we een uiterste poging om dit voor elkaar te krijgen (pagina 32). Gelukkig is de volgende tegenstander een stuk dichter bij huis. VfL Bochum moet normaal gesproken geen enkel probleem zijn, ondanks de verdedigende voornemens van de trainer Klaus Topmüller. Deze figuur wil in de Arena desnoods met tien man voor het doel hangen om de schade te beperken. Wat ons betreft kan de Duitse voetbalbond zijn trainerslicentie onmiddellijk intrekken, want een dergelijke instelling deugt natuurlijk van geen kanten. Voetbal speel je om te winnen en niet om het verlies zo klein mogelijk te willen houden. Wij hopen dat Ajax deze Atlantik-wall volledig aan flarden zal schieten, het echte voetbal hoort immers altijd te overwinnen. In Bochum kan men zich alvast opmaken voor een Amsterdamse invasie, tenminste als je reis door Ajax niet wordt geannuleerd (zie pagina 14 en 15) en je niet van je bed wordt gelicht door het "SUPCRI-team" (pagina 13). Na Bayern München heeft Ajax als tweede club in Europa haar merchandising activiteiten uitgebreid naar het hiernamaals, zie het krantenartikel op pagina 2. Ook DAS pikt hier een graantje van mee en is door Maarten Oldenhof benaderd om reclame te maken voor een geheel nieuwe productlijn van Ajax. Met enige trots presenteren wij onze eerste commerciële advertentie op dit gebied, wij hopen dat veel van onze lezers een keus kunnen maken uit het uitgebreide assortiment (zie pagina 18 en 19). There s only one team in Holland", zongen de Man. United fans in de Kuip tijdens de wedstrijd tegen het kansloze feyenoord en we zijn het volledig met ze eens (is dit trouwens weer een nieuwe song 3

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 3