Ajax-supporters woedend na 0-0 tegen Red Boys Die Fansdie Fans. voetbal - v*V!ï< - Ajax-aanhang neemt wraak op Red Boys DIFFERDANGE - Dolgelukkig zijn ze bij Red Boys Differdange met de. naar schatting duizend Ajax-sup-porters, die vanavond het gemeentelijk sportpark rallen bevolken. De leiding van de Lu xemburgse club verwacht dat er in totaal minimaal drieduizend mensen naar het treffen komen, die gezamenlijk 40.000 gulden In brengen. Dat betekent dat het sei zoen voor Red Boys financieel niet meer stuk kan. Of Red Boys na afloop nog tevre den zal zijn hangt af van de Am sterdamse fans. Er bestaat een grote vrees dat de harde F-side kern op eigen gelegenheid naar de Luxemburgse provincieplaats komt. Omdat er in het gemeente lijk sportpark geen afrastering is en iedereen zo het veld kan oplo pen, wordt er gevreesd voor wan- door ROB FLEUR ordelijkheden. Er zijn weliswaar 23 agenten opgetrommeld om het veld te bewaken - bij competitie duels van Red Boys is er slechts één agent aanwezig - maar of dat voldoende is, blijft twijfelachtig. Iedereen hoopt dat het duel voor Ajax zo'n wending krijgt, dat er geen aanleiding is voor ellende. Winkelruiten moesten het ont gelden en de supporterstrein werd on der handen genomen. De politie, zeven tien manschappen sterk, verrichtte vier arrestaties. Van onze Telesportredactie DIFFERDANGE, woens dag Bierblikjes vlogen de Ajax- spelers om de oren, nadat het team van trainer Aad de Mos in de eerste wedstrijd van het UEFA-cup toernooi tegen de dwerg" Red Boys in Luxem burg op beschamende wijze niet verder was gekomen dan 0-0. Rund 700 Ajax-Fans sorgten vor Spielbeginn für eine Suflerst gerausch- volle Stimmung. Leider sollte sich die ses Temperament nicht ayf die Profis übertragen, die ihre mltQereisten Fans wöhrend 90 Minuten enttftuschten. Wie cntlauschtc FuRhallfans ihrem Argcr Lu ft verschaf- ren künncn. ist hierzulande spiite.stens nach dem Kng- land-Landerspiel bestens bekannt. Auch hollandisehe Schlachtenlniinmler mogen es nicht, wenn sie von ihren Spiclern tuin Narren gehalten werden. Anders als ihre hritisehen Kollegen lassen sie viel mehr ihren Arger an den Schuldigen (lies Trainer und Spie- lern) aus als an unheteiiigtcn Mitbürgern. So wunderle es niemanden. daft der hollandisehe Trai ner l)e Mos als erster in den Kahincn war. Kr und seine Spieler inufUcn cinen waliren Regen von biergefüllten I'appheehern iiher sich orgehon lassen. Die wenigen Ordnung.skriirte batten schon wiihrend des Spiels einige I'rohleme, den holhindischen Unnuil im Zauine zu hal ten. Reim SehluRpfifr batten sie alle Mühc. der starken tlherzahl llerr zu werden. Kinige Ajax-Fans vcrsnchlen die Torstangen als Souve nirs mitgchcn zu lassen. Doch aufter cincm zerrissenen Netz war ilir Unterfangen wenig von Erfolg gekrönt. Dafiir wurde aber die Würstchcnbude am Ausgang etwas in Mitlcidenschaft gezogen. Doch sehr schnell beruhigtcn sich die Gemüter. Einc Neuauflage der Eng- landschlacht voni letztcn Hcrbst fand gottseidank nicht statt. A 0-5Tj«' ,e> .op Fans Bijna 700 Ajax-fans hadden mini maal 100 gulden betaald en waren gistermorgen vroeg op pad gegaan om hun favoriete club aan te moedi gen. Ver voor het einde van het door de Deen lb Nielsen geleide duel be gaven zij zich naar de spelersgang om hun onvrede te uiten. De daar toekijkende Ajacieden Walter Meeuws en Edo Ophof moesten het vooral ontgelden. Zij stonden zich te verbijten, maar moesten wel begrip opbrengen voor de woede van de harde kern van de Ajax-aanhang. Nog voor het eindsignaal had ge klonken. waren de dames van de bestuurders en meegereisde Ajax- sponsors naar de bestuurskamer onder die hoofdtribune afgedaald, omdat er voor een woedeuitbarsting van het fanatiekste deel van de Ne derlandse aanhang werd gevreesd. Ze wilden hun favorieten aan de schandpaal nagelen, maar kregen daar gelukkig niet de kans voor, mede door de aanwezigheid van de Luxemburgse ME en andere ijlings opgeroepen reservisten. Vooraf had men in Luxemburg nog het idee, dat er zich geen uitspattin gen zouden voordoen bij de confron tatie tussen Red Boys en Ajax. Maar toen gistermorgen de eerste trein met jonge Ajaxfans in de Luxem burgse hoofdstad arriveerde en er meteen enkele banken op liet sta tion uit het raam werden gegooid, was één telex voldoende om iedereen in paraatheid te brengen. In Differ- dange zelf sneuvelden winkelruiten en vonden vooraf her en der opstoot jes plaats. Aanvankelijk was het de bedoeling afgelopen nacht geen trein terug te laten rijden naar Ne derland, maar de vrees na de 0-0 voor een massale kloppartij was zo groot, dat Luxemburg de raddraai ers liever kwijt dan rijk was. Vier, voor het duel ingesloten Amster damse supporters, mochten gister avond Óok'dfc thüfereis aanvaarden. 35 Van onze sportredactie DIFFERDANGE Supporters van Ajax hebben de Luxemburgse plaats Differdange na afloop van het Europa cup-duel tegen Red Boys op stelten ge zet. De boze aanhang vernielde auto'* en richtte schade aan in cafe's. Volgens de politie waren tussen Luik en Luxem burg al twee treincoupe's volledig ver nield door de Ajax-fans.

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 35