Wij hebben gelezen "En behalve met Danny Blind kan ik natuurlijk met niemand over het Ajax van toen praten. Ze kennen Heinz Stuy niet. Ja, misschien de Boertjes nog. Maar die jonge gasten hebben effe iets te veel snot in de neus." (Heinz Stuy, keeper tijdens drie gewonnen Europacupfinales in de jaren '70 in het Parool) "Ik hoorde laatst ook dat je als Ajax-speier moet uitkijken als je in rotterdam uitgaat. Als dat waar is, vind ik dat heel erg. Zo heb ik het zelfs in Italië en Spanje niet meegemaakt." (Michael Laudrup in het Haarlems Dagblad) "Het voetbalgeweld stemt me buitengewoon treurig. Ik ben voorstander van het weren van supporters van de tegenpartij. Maar niet omdat feyenoord-fans soms joden roepen. Overdreven om daar ophef over te maken. De Ajax-fans hebben toch Israëlische vlaggen bij zich? Mij schelden ze uit voor kutkanker- boer, dat vind ik erger." (gerard cox in het NRC Handelsblad) "Natuurlijk zal ik de F-Side missen, maar ik mis morgen in de Arena ook de feyenoord-supporters. Op de tribune moet net als op het veld een wedstrijd worden gespeeld, in de goede zin van het woord bedoel ik. Dat geeft de spelers iets extra's." (Jari Litmanen in Het Parool) "Ik zie de supporters als onderdeel van Ajax. We staan voor dezelfde zaak en we willen één ding: winnen. Ook zij hebben bij een overwinning een prestatie geleverd. Daarom zal ik ook altijd de fans bedanken en groeten als ik een doelpunt heb gemaakt. De ene keer wat feller dan de andere keer, maar ik wil in ieder geval iets terugdoen voor ze. Ik scoor voor de club, maar juich voor de fans." (Idem) "eindhoven? Rare stad. Het heeft psv en het heeft psv's sponsor philips en verder niets. Het poenerige psv is de minst populaire club van het land. Ajax en feyenoord haten elkaar, maar iedereen haat psv." (Een vertaling in Het Parool uit het Engelse boek "European football - a fans' handbook", op dat moment de nr. 1 van de Engelse "boeken top 10") "Witschge is een etterige, zuigende, respectloze intrigant, die met z'n provocatie heel feyenoord, heel rotterdam om niet te zeggen de volledige maasvlakte zodanig heeft beledigd dat hij een rotschop verdient" (De Telegraaf in de kolom "Sport Dijkstra" na Ajax-feyenoord) "Wij hebben ook niet de pretentie dat we iedere Ajax-supporter vertegenwoordigen." (Peter Goedbloed, voorzitter van de supportersvereniging van Ajax, in het NRC Handelsblad) "De echte harde kern bestaat uit niet meer dan 30 man, die niet te stuiten zijn. Ik weet om wie het gaat, de Arena is net een groot dorp." (Idem) "Als we zondag tegen Ajax op deze manier durven te spelen, kunnen we op basis van karakter ver komen." (arie haan, na de (1e) verloren wedstrijd tegen Manchester United, in Het Parool) Onlangs begaf Michael van Praag zich aan de zuidkant (op de F-Side dus) van de Arena op de tribune. "Daar hebben wij wat onrust. Er kwamen snotjongens op me af met teksten als "Wij eisen dit en we motten dat". Dan denk ik jongen, wie ben jij eigenlijk? Blaagjes zijn het, maar wel de supporters van morgen." (Michael van Praag in het NRC Handelsblad) "Daarom ga ik ook werken aan een seizoenkaart voor uitwedstrijden." (Idem) "Ik ben ervan overtuigd dat het weer in orde komt met mij. Ik wil slagen bij Ajax." (Peter Hoekstra in het NRC Handelsblad) 31

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 31