Kort nieuws Ajax wederom zwarthandelaar? Een in Nederland bij SENS gekocht omwisselbiljet voor Udinese-Ajax kostte 31,50. Hierbij kwam dat je dit kaartje bij de Ajax-administratie moest omwisselen voor een echt kaartje, voor vele supporters een extra kostenpost. Wat opmerkelijk aan dit kaartje was, dat hier geen prijs op stond vermeld. Op het moment datje dit constateert, krijg je weer een vervelend gevoel. Het zou toch niet weer zo zijn datEn ja hoor, het was weer zover. Aan de kassa in Udine moest je voor een kaartje voor hetzelfde vak 20.000 lire betalen. Omgerekend tegen een middenkoers is dit 22,50. We zijn dus weer eens genept. Wanneer stopt Ajax nu eens met deze zwarthandelpraktijken? Of is Ajax zelf soms genept? Van Praag heeft spijt van hereniging F-Side! Vóór de wedstrijd Udinese-Ajax vroeg een Ajax-supporter in het Ajax-vak aan Michael van Praag waarom er niet gewoon op "Zuid" mocht worden gestaan. Hierop vertelde de heer van Praag dat Ajax vele mails van hierover klagende supporters (zij konden niets zien als zij bleven zitten) had ontvangen. Toen de Ajax-supporter hierop zei dat iedereen gewoon moest gaan staan, spuide onze voorzitter de volgende tekst: "Ik heb spijt dat ik moeite heb gedaan om de F-Side te herenigen. Dat gedoe heeft mij een half miljoen gekost en nu heb ik alleen maar narigheid met die gasten." Een toch wel opmerkelijke uitspraak Sfeerteam gaat gewoon door Het sfeerteam heeft met een Argentijns aandoende toiletrollen actie een geweldige sfeer weten te creëren bij de thuiswedstrijd tegen Udinese. Dat toiletpapier behoorlijk kan branden weten we inmiddels ook. Daar zou dus nooit meer toestemming voor gegeven worden, dachten wij. Niets is minder waar, het sfeerteam gooit er bij de wedstrijd tegen VfL Bochum zelfs nog een schepje bovenop. Ook een paar honderd ton papiersnippers zullen samen met de duizenden toiletrollen over de supporters van de 1° ring worden uitgestort. Opvallend is dat ook vanuit de skyboxen aan de actie zal worden deelgenomen, maar op de merkwaardige voorwaarde dat zij zelf de papiersnippers mogen meenemen. Naar verluidt zouden de snippers afkomstig zijn van de, sinds de beursfraude, overuren makende papierversnipperaars. Alle brandweerkorpsen in de Randstad zullen die avond in verhoogde staat van paraatheid worden gebracht. Strafbaar feit 1 anno 1997 duwen voor de ingang van de Arena Ongeduldig geworden supporters, die het zo langzamerhand zat zijn om in een lange rij te moeten wachten, willen nog wel eens gaan duwen. Dit kan vergeleken worden met het duwen op het perron als de trein er aankomt. Tot veler verbazing is van vier supporters voor de wedstrijd tegen FC Twente de seizoenkaart enige tijd in beslag genomen, waarschijnlijk om de namen te kunnen noteren. Als straf zou een stadionverbod in het vooruitzicht zijn gesteld. Nog even afgezien van de vraag of je zomaar op de openbare weg je seizoenkaart moet afgeven, is dit een tamelijk belachelijke actie. Worden in de avondspits op perrons van het Centraal Station straks de treinkaartjes in beslag genomen als er voorgedrongen wordt Strafbaar feit 2 arino 1997 verkeerde opgang naar de F-Side gekozen We gaan nog maar even door. Uiterst strafbaar is het betreden van de F-Side via de verkeerde opgang. Waag het niet om als seizoenkaarthouder van vak 129 de F-Side op te gaan via vak 127. Ondanks dat een groot aantal supporters zomaar ergens gaat zitten, ondanks dat Michael van Praag nog niet zolang geleden heeft geroepen dat het hem "worst zal wezen" of supporters op hun eigen plaats gaan zitten, lijkt de werkelijk anders. Stewards hebben van een groot aantal overtreders het seizoenkaartnummer genoteerd bij de opgangen. Ook hier hangen stadionverboden in de lucht, de sfeer wordt beter en beter. 30

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 30