cJElftRK»*»^ Heren opgelet. Het speciale recherche opsporingsteam heeft de jacht geopend op jongens die al jaren met elkaar omgaan en toevallig Ajax-supporter zijn. Je mag alleen nog netjes zingen, netjes zitten en een pootje geven. Je mag geen eigen mening meer hebben en humor is uit den boze. Nadat de F-Side was gecontroleerd, werd de eretribune onder handen genomen. Ook daar werden rood-witte pilletjes ontdekt. Cor van Hout en Willem Holleeder werden van de schoot van Michael van Praag geplukt. Zeer binnenkort worden de invalide drugskoeriers uit de lift gehaald en doen ze een inval in de dug-out (arme Pim van Dord). Dat is pas doelgericht werken, om in voetbaltermen te spreken. De realiteit leert dat auto's nog steeds verlost worden van hun radio's, ja de mijne ook Heel Zuidoost kan rustig dealen en gebruiken. De politie is na de wedstrijd te moe om de in het Bijlmer-doolhof verdwaalde Ajax-supporters te beschermen, alleen je Arena-card mag je houden bij een beroving. Geachte bobo's. Als iedereen nu eens ophield om maar eeuwig te discussiëren over wat er wel en niet mag, dan zijn we al een stuk verder. Geachte scheidsrechters, zeer binnenkort willen wij (de supporters van Ajax) een gesprek met jullie. Om jullie duidelijk te maken hoe wij een wedstrijd beleven en om jullie duidelijk te maken dat er geen honderden gekken, racisten en drugsdealers op de tribune zitten. Als jullie niet reageren op het verbale geweld, dan reageert de pers ook niet, laat staan de politiek en buitenstaanders. Voel niet alleen de spelers en de wedstrijd aan, maar ook het publiek. Speel het spel mee en dan zijn wij al een stuk verder. Eigenlijk gek dat scheidsrechters alles horen, en de spelers en supporters onder elkaar zich afvragen wat er nu eigenlijk wordt gezongen. Of zullen de scheidsrechters doventolken zijn, omdat de vlag bij Ajax wel erg vaak voor buitenspel omhoog gaat Als ze straks bij de KNVB iedereen een stadionverbod willen geven, wordt het wel erg stil. Je mag immers geen verkeerde humor meer gebruiken. Dus Youp van't Hek, Freek de Jonge en meneer de Uil oppassen. Dus heren, let liever op laffe laffe moordenaars. En dan nu een extra bulletin, omdat de vorige column volgens velen te kort was. Trots, ja trots ben ik, dat ik lid ben van een criminele organisatie. Trots dat ik op de tribune plaats mag nemen tussen allemaal gangsters. En trots dat Michael van Praag onze voorzitter is. De laatste tijd is de F-Side afgeschilderd en uitgetekend als de grootste maffia van Nederland. Ik durf mijn zoontje niet mee te nemen naar Ajax. Voordat je het weet is hij bij "Opsporing Verzocht". Neem in verband met het lawaai van de F-Side geen oordruppels mee. Neem vooral geen keelpastilles mee voor de schorheid en ruil geen smarties voor muntdrop. Voor je het weet zitje 100 meter verderop in de Bijlmerbajes. Ja, trots ben ik dat het de laatste maanden super gezellig is in de Arena, nu nog een biertje en een apotheek. Trots dat we in de Galgenwaard de Utrecht-fans letterlijk en figuurlijk van de tribune zongen, ja zelfs het stadion uit blèrden. Trots dat we in het Abe Lenstra stadion 2 maal 45 minuten non-stop Heerenveen hebben laten horen dat niet zij, maar wij de beste supporters hebben. Zelfs hun volkslied en hun strijdkreet "Hoerenveen" (sorry tikfout) werd vernietigd. Trots dat ons repertoire steeds uitgebreider wordt. Trots dat we de NAC (homo) supporters tien maal overtroffen, hadden zij niet de aanhang die overal zo hard te keer ging Of zou dit aan de Arena liggen wat weer een compliment is voor ons. Trots nadat ze op het veld tijdens Ajax-feyenoord als imbecielen begonnen te schoppen. Ze op de tweede ring, de aanvoerdersband met daarop "Voetbal verziek het niet" eraf rukten en wij, ja wij gewoon doorgingen met zingen. Als ze dit nu eens vastlegden met de camera's en met die beelden naar de rechter stapten dan konden ze zien dat Michael van Praag niet alleen onze voorzitter is, maar ook onze orkestleider. Trots dat ik nu mag zeggen Wij zijn de beste van Amsterdam, rotterdam, eindhoven, Utrecht, Heerenveen, Breda enz. Trots, ja trots ben ik op al die echte Ajax- supporters. Trots op ons en trots op ons aller wereldberoemde AJAX! 28

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 28