Toch krijg je in deze ruimte een goed beeld over ons geliefde Ajax. Eindelijk, de trofeeën staan een verdieping hoger. Daar staan ze dan, de 4 Europacups der Landskampioenen, de Europacup der Bekerwinnaars, de Uefacup, de Wereldbekers en de Supercup. De Super cup? We hebben er toch drie? De filmbeelden van alle finale-partijen zijn onvergetelijk en prachtig, ook die van de verloren finales, wel even slikken, toch weer. De shirts van de tegenpartijen zijn er ook, van de 12 shirts worden helaas maar drie eigenaren genoemd. Er staan toch rugnummers op, zodat men even na had kunnen kijken van wie het desbetreffende shirt was? Net als bij de Supercup (waarvan er drie zijn gewonnen, en er maar eentje te zien is) wordt er bij de shirts maar één vertoond. Waar zijn de shirts van de Glasgow Rangers, FC Porto en AC Milan? Enfin, de wedstrijdbeelden ervan vergoeden een hoop. Maar ik wil meer goud, zilver en brons zien, want dit is toch niet alles wat Ajax gewonnen heeft? Nou ja alles, menig club is er terecht jaloers op, maar u begrijpt me wel, er is namelijk veel meer gewonnen, en helaas is dit in het museum niet te zien! Als laatste de film 'Een jongensdroom' gezien, in één woord kippenvel! Met natte ogen en een brok in de keel verlaat ik het museum, op weg naar de Ajax-fanshop. Want ik wil natuurlijk beeldmateriaal kopen van alle Ajax-finales, Ajax-doelpunten door de jaren heen, enz. enz. Maar helaas, deze op het heden en toekomst gerichte fanshop heeft het niet! Misschien kom ik wat kritisch over, maar dat schijnt bij een echte Ajax-fan, net als tijdens de wedstrijden, te horen. Een bezoek aan dit museum is toch de moeite waard! Marco uit Amsterdam. Naschrift redactie: Ook wij gaan binnenkort dit museum eens kritisch bekijken! Beste DAS, Laatst zag ik de wedstrijd Celtic tegen Liverpool. Voor de wedstrijd hielden de supporters van beide clubs hun sjaals, vlaggen en andere attributen omhoog en zongen uit volle borst het lied "You'll never walk alone". Dit maakte op mij een prachtige indruk en deed mij denken aan de goede tijd in het Olympisch Stadion. Tegenwoordig zie je maar weinig mensen meer met een sjaal en zeker niet meer dat een heel vak deze omhoog houdt en uit volle borst een lied zingt. Nu wil ik vragen of dit niet iets is om de sfeer in het stadion nog beter te maken? Groetjes, Willem. Naschrift redactie: Wij vinden dit een goed idee, natuurlijk moet "You'll never walk alone" met de sjaals omhoog gezongen worden. Wij herhalen de oproep uit DAS nummer 8, je mag er tegenwoordig weer als een herkenbare supporter bijlopen! Neem bijvoorbeeld een sjaal mee! Return of the stands Het eerste bezoek aan de F-Side in de Meer zal iedereen die er is geweest zich altijd blijven herinneren. De redenen hiervoor zijn onuitputtelijk: het scanderen, de relletjes, het gezang, het vuurwerk, het F-Side-honk, het glippen, etc. etc.. Voor mij is er een speciale herinnering die altijd zal blijven en die om technische redenen nooit in de Arena zal voorkomen: het massaal naar voren rennen na een doelpunt, of je wilde of niet, alles moest mee naar het hek. Mensen die schoenen verliezen, stramme benen waar weer bloed in gaat vloeien, petjes en sjaals vliegen rond en iedereen is even zijn plek kwijt. Vooral tijdens mindere wedstrijden was dit een zeer welkome afwisseling. Dit tafereel zie ik met vee! jaloezie nog wel eens terug bij wat Spaanse clubs (met name de zuidzijde bij Real) Kijk eens naar de video's van Liverpool-Everton (De Kop) en je weet meteen wat ik bedoel. Zelfs het plaatsen van dwarshekjes (in de volksmond notenkrakers genoemd) in de Meer heeft deze fantas tische uiting van vreugde nooit stil kunnen krijgen. Zou het niet schitterend zijn als dit weer terug kon komen? Open vraag aan een groot aantal seizoenkaarthouders op de zuidvakken: Waarom houden jullie consequent je koppen dicht ais wij trachten sfeer erin te brengen, dachten jullie na Ajax-Vitesse dat het wel weer leuk is geweest? (een schorre strot na elke wedstrijd is echt geen schande!) Waar schaam je je voor, je buurman? Een echte F-Sider zingt voor zijn club! Eric uit Oss. Naschrift redactie: We moeten er inderdaad voor zorgen dat de sfeer niet als een plumpudding in elkaar zakt. Gelukkig zijn er op Zuid weer 200 supporters bijgekomen,we hopen dat dit inspirerend zal werken. 23

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 23