Beste DAS-redactie, Allereerst natuurlijk mijn complimenten voor jullie (ons!) fanzine. Het is erg prettig om in deze tijd, waarin alles en iedereen met het voetbal en vooral onze club op de loop gaat, een origineel en echt geluid te horen. Want echte, van commerciële belangen gevrijwaarde meningen worden zelden meer gehoord. Dat bleek vandaag (14-10-1997) maar weer eens bij de opening van het Ajax-museum. Als 'free-lance journalist' had ik mij via-via aan weten te melden voor de voorafgaande persconferentie en voorbezichtiging van het museum Op de persconferentie werd vooral veel met cijfers gesmeten (meer dan 75.000 leden van de supportersvereniging waarvan er ruim 60% NOOIT een wedstrijd van Ajax bezoekt, 150.000 rondleidingen in het afgelopen jaar a f 15,= p.p., en een geschat aantal van 100.000 bezoekers in het eerste museumjaar a f 12,50 p.p.) Verder werden er ook opvallend veel Engelse (waarschijnlijk Amerikaanse) slogans gebruikt: "A Day in the Arena'" met daarin een bezoek aan "The World of Ajax" en het café "Soccer World". Wat echter het meeste opviel was dat niemand van de aanwezigen zich afvroeg waar de supporters in dit hele verhaal bleven, er werd weliswaar de hele tijd met aantallen mensen gegooid die allemaal bij Ajax willen horen maar nergens werd melding gemaakt of er voor hen ook iets gedaan werd met betrekking tot bijv. het museum. In het Barcelona-museum mogen de socios altijd gratis naar binnen, dus vroeg ik mij af wat ons voordeel dan wel niet zou gaan worden. Toen ik Jan Gaasterland hiernaar vroeg zei hij dat er op termijn een korting zal komen voor de diverse kaarthouders: eerst voor de leden van de supportersclub, daarna voor de certificaathouders, en tenslotte voor de seizoenkaarthouders (het waarom van deze volgorde werd me helaas niet duidelijk maar zou andersom niet logischer zijn?). Dat er nu geen speciale regeling wordt getroffen zou alles te maken hebben met de capaciteit van het museum. Nu kortingen geven zou een stormloop tot gevolg hebben en 'op termijn' moest volgens hem worden opgevat als "een jaartje, misschien wat korter, misschien wat langer" (Ja, daar kunnen we wat mee met zo'n toezegging!). Het komt er allemaal natuurlijk weer op neer dat we gewoon weer flink mogen dokken om iets van Ajax te mogen zien. En wie in 1992 de Ajax-tentoonstelling in de Beurs van Berlage heeft gezien komt nog bedrogen uit ook: hoewel het museum er erg strak uitziet is het nog niet de helft van het aantal vierkante meters van de tentoonstelling destijds, maar kost het dus wel 4 piek meer (en mag je bij grote drukte niet eens binnen blijven zo lang als je wil). Toch is het museum voor de echte fan een lust voor het oog, mooie beelden en een gepast eerbetoon aan een aantal spelers, maar het belangrijkste is toch om vooral je camera mee te nemen: neem vooral alles op om de geldwolven niet nodeloos te voeden!!! M. (de bovenbuurman: vak 428) Naschrift redactie: Wij zijn erg benieuwd naar het museum, het ziet er op de TV althans fraai uit. Ook wij betreuren dat er voor de trouwe supporters weer niets geregeld is, met enige creativiteit zou toch best een oplossing verzonnen kunnen worden voor de drukte. Waarom niet per vak een week afspreken waarin het museum gratis bezocht kan worden, bijvoorbeeld vak 113 in week 45, vak 114 in week 46, enz. Het Ajax-museum, een lach en een traan Ooit was ik werkzaam als floormanager in de Beurs van Berlage, waar in 1992 de tentoonstelling AJAX INGELIJST plaatsvond. Maar nu, anno 1997 is hij er dan eindelijk: het eigen Ajax-museum, zoals dat bij een topclub hoort! In een nostalgische bui toog ik naar de Arena voor een bezoek aan het Ajax-museum. De prijs van f 12,50 had ik er graag voor over. Eenmaal binnen begint mijn Ajax-bloed sneller te stromen. Foto's, Ajax-shirts, medailles, filmbeelden enz. schieten aan mijn ogen voorbij. Er is ook een aparte Johan Cruyff-hoek, maar deze staat op een foto afgedrukt alsof hij wil zeggen: "Ik weet het ook niet meer". Als ik aan J.C. denk dan zie ik hem met de voet aan de bal en een wijzend vingertje, beroemd toch? Waar zijn de trofeeën? In de ruimte waar ik mij nu bevind staat een schreeuwerige radio aan met een wedstrijdverslag, waar is het "We are the Champions" gebleven? De vitrine vol met hoeden uit de jaren '50 en '60 interesseren mij niet zo, ik had liever een echte KNVB-beker gezien in plaats van en foto! Waar zijn nou die trofeeën, bekers wil ik zien! 22

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 22