De seizoenkaart met pasfoto FC Den Haag en feyenoord-supporters zijn ons dit seizoen al voorgegaan en volgend seizoen volgt de rest van de supporters in Nederland. Een seizoenkaart met een pasfoto is persoonsgebonden geworden. Alleen de eigenaar van de kaart mag het stadion in. Voor het geval je niet kan mag er een tweede persoon worden aangewezen, die dan op jouw kaart naar binnen mag. Doel van dit alles het weren van ongewenste personen, bijvoorbeeld degenen met een stadionverbod. Je vraagt je dan meteen af op welke wijze dit dan gecontroleerd moet worden. Krijgen we na het draaihek een steward die ons gezicht gaat vergelijken met de foto op de seizoenkaart. Worden de rijen voor de Arena nog langer Voor supporters werkt de maatregel louter nadelig. Zeker gezien het door Canal+ veroorzaakte onvoorspelbare wedstrijdschema, wordt de kans groter dat de kaart ongebruikt in de kast blijft liggen. Het effect hebben we op de Open Dag kunnen zien, op papier een volle bak, in werkelijk duizenden lege plaatsen. Het overgrote deel van de supporters (93%) moet er helemaal niets van hebben. Alhoewel bijna alle supporters roepen dat zij er alles aan doen om de thuiswedstrijden te bezoeken denkt toch nog 79% van de supporters dat de kaart niet altijd gebruikt gaat worden. Als je nagaat dat er nu (dus zonder deze regel) er per thuiswedstrijd al duizenden seizoenkaarthouders niet komen opdagen, dan valt te voorzien dat dit er alleen maar meer zullen gaan worden. Voor bijna alle supporters (98%) zal de pasfoto geen reden zijn om geen seizoenkaart meer te kopen, daar is meer voor nodig. Velen zullen onder stil protest tot aanschaf overgaan. Wij vinden dat de effecten van een persoonsgebonden seizoenkaart overschat worden en dat het, behalve onnodig veel werk, weinig meer oplevert dan irritatie bij de voetbalsupporters. Wel kunnen we inmiddels de conclusie trekken dat de clubcard geen "marketing-instrument" meer is (zoals de bedenkers altijd hebben geroepen), maar zal een "veiligheidspas". Er is geen enkel verschil meer met de beruchte voetbalpas van een aantal jaren geleden. Ook bekende Nederlanders kunnen ongestraft meerdere clubcards op eigen naam aanschaffen I 17

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 17