SEIZOENKAART '96/'97l Hé, denkt Theo, aardige kerel eigenlijk die van Praag, hij stort niet alleen mijn geld weer terug, maar nu mag ik zelfs al gratis naar Ajax toe! "Wij wensen u heel veel voetbalplezier!" Nou, deze wens komt wel over bij Theo en blij verrast haalt hij zijn seizoenkaart op bij het postkantoor (zouden ze dan toch het stadion verbod hebben ingetrokken?). November 1996 Theo, nu dus in het bezit van zijn seizoenkaart, heeft inmiddels zonder problemen enkele wedstrijden bezocht van Ajax, maar erg op zijn gemak voelt hij zich toch niet. Hij zit toch liever op de F-Side, en omdat op dat moment de inschrijvingen lopen van de actie 'F-Side moet terug' besluit Theo om zich ook in te schrijven voor de nieuwe F-Side. "Niet geschoten is altijd mis, denkt Theo, ik heb tenslotte nog steeds een stadionverbod". Met de brief van enkele maanden daarvoor in zijn achterhoofd ("Wij zullen alle maatregelen nemen die nood-zakelijk zijn om dit verbod te handhaven") besluit Theo om lekker plaats te nemen in het nieuwe fanatieke vak. Januari 1997 Deze klucht begint nu langzamerhand lachwekkende vormen aan te nemen. Wederom wordt Theo een nieuwe aanbieding gedaan. Hij krijgt nu de definitieve toewijzing van een plaats in het nieuwe supportersvak (vak 126). Tevens wordt nog melding gemaakt van het feit dat hij op moet schieten om zijn seizoenkaart op te sturen met het oog op de naderende wedstrijden in de Champions League ("Dat opsturen had ik eigenlijk al moeten doen in januari vorig jaar, toen mijn stadionverbod inging, hahahahahal"). April 1997 Het voetbalseizoen nadert zijn eind. Theo denkt nu eigenlijk dat hij geen nieuwe seizoen kaart meer krijgt, omdat ze bij Ajax ook niet gek zijn, en de administratie van Ajax ook niet zit te slapen. Of zou het dan tochEn jawel hoor, wederom krijgt hij de acceptgiro thuis die hem verzekert van opnieuw een voetbalseizoen bij Ajax. Verzeker u van uw nieuwe seizoenkaart en stuur meteen de acceptgiro ooialdus de schreeuwende kop. Theo snapt er geen bal meer van, zijn ze nou gek bij Ajax of zijn ze zijn hele stadionverbod vergeten? Hij besluit hem maar weer te betalen, en jawel, hij krijgt netjes zijn nieuwe seizoenkaart weer thuisgestuurd, voor het seizoen 1997/1998, en zelfs op zijn nieuwe plaats op Zuid! Terloops krijgt hij ook nog een aanbieding voor Canal+ om elke topper die hij niet bij kan wonen live op de televisie te bekijken omdat hij seizoenkaarthouder is. Ook het aanbod voor het Ajax-Magazine (het bonnen-systeem) krijgt hij keurig opgestuurd. Tjonge, het is allemaal niet te geloven hoe klantvriendelijk ze eigenlijk zijn bij Ajax. Eerst gratis naar Ajax en dan, met stadionverbod op zak, allerlei aanbiedingen van Ajax omdat hij seizoenkaarthouder is. Seizoen '97/'98 Theo is inmiddels de eerste twee wedstrijden zonder problemen het stadion binnenge komen, maar tegen FC Groningen had hij geluk. Toen zijn seizoenkaart tot drie maal toe in het controle-apparaat werd gestopt en het draaihek niet open ging, werd deze opengemaakt en mocht hij, na grondig gefouilleerd te zijn, alsnog naar binnen. Nadien is Theo maar thuis gebleven, omdat hij niet het risico wil lopen dat Ajax zijn stadionverbod alsnog van kracht laat gaan en hij voorlopig het stadion niet meer in komt. Naschrift redactie: Eind oktober verscheen er in het NRC Handelsblad een uitgebreid interview met Michael van Praag over het voetbalvandalisme en de maatregelen daartegen. Michael ging er nogal prat op dat de stadionverboden echt wel helpen, volgens hem doen de supporters alles om maar niet hun seizoenkaart kwijt te raken. Na het lezen van het laatst verschenen Ajax-Magazine is duidelijk geworden dat van Praag op oorlogspad is. Niet alleen wordt er flink afgegeven op de F-Side althans een gedeelte daarvan), maar ook wordt er gedreigd met maatregelen wat betreft het staan in het middenvak. Nu Michael de portefeuille veiligheidszaken van de KNVB onder zijn beheer heeft, moet hij oppassen dat hij zich niet verslikt in zijn eigen maatregelen. Theo is daarvan een goed voorbeeld. 15

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 15