De klucht van het stadionverbod INLEIDING Nu tegenwoordig de stadionverboden je om de oren vliegen en je voor het minste geringste al zo'n verbod aan je reet hebt hangen, lijkt het ons een geschikt moment om eens in te gaan op een dergelijk verbod van een willekeurige supporter, die we voor het gemak maar Theo' zullen noemen. Alle hieronder vermelde gegevens zijn op waarheid berust en vermeld met toestemming van de supporter. Om Theo niet verder in de problemen te helpen hebben we zijn naam veranderd (bij de redactie bekend) en een aantal details achterwege weggelaten. Januari 1996 Theo bezoekt met zijn maatjes een wedstrijd van Ajax ergens in het land en na de wedstrijd van zijn club pleegt de teleurgestelde Theo een aantal vernielingen en wordt opgepakt. Ajax veroordeelt hem ogenblikkelijk tot een stadionverbod van vijf jaar. Ook wordt Theo aansprakelijk gesteld voorde schade en moet deze dan ook betalen, evenals een eventuele boete die de KNVB op zal leggen aan Ajax "Wij zullen alle maatregelen nemen die noodzakelijk zijn om dit verbod jegens u te hand haven en tevens willen wij per omgaande de in uw bezit zijnde seizoenkaart van u terug ontvangen", aldus M. van Praag in een schrijven aan Theo. Februari 1996 Theo ontvangt wederom een schrijven, nu van de heer Holsheimer, hoofd Secretariaat van Ajax. Theo had een reisje geboekt bij Roever om de wedstrijd tegen Borussia Dortmund te bezoeken en aangezien Theo een stadionverbod op zak heeft is Ajax zo vriendelijk ge-weest om deze reis voor hem te annuleren (strekt dit stadionverbod zich dan ook uit tot over de grens?). Het geld dat voor deze reis al betaald was moet Theo maar zelf terug zien te krijgen bij Roever Reizen. Na veel heen en weer gebel is dit uiteindelijk gelukt. Vreemde gang van zaken. Is Ajax wel bevoegd tot deze activiteiten (richtlijnen KNVB) "Voor eventuele restitutie van het door u voldane bedrag kunt u zich wenden tot reisburo Roever", aldus de brief van de heer Holsheimer. April 1996 Jawel, wederom een schrijven, dit keer van de heer Oldenhof, de Algemeen Directeur van Ajax, met een geweldig aanbod: de nieuwe seizoenkaart voor seizoen 1996-1997 I "U wilt daar toch ook bij zijn?" Ja, natuurlijk wil Theo erbij zijn, stadionverbod of niet! Ajax is ook zo vriendelijk om de 270,= alvast van zijn giro af te schrijven, want stel je voor dat Theo zijn plekkie naar een ander gaat op de wachtlijst. "Leest u vooral uw persoonlijke gegevens even goed door", schrijft de heer Oldenhof. Ja, Theo doet dit wel, maar doet Ajax dat ook? Hij had toch een stadionverbod? Gelaten wacht Theo af op wat er komen gaat. Hij vertrouwt het toch niet helemaal. Juni 1996 Theo wordt uitgenodigd om op de koffie te komen, deze keer bij de hr. Menting, de veilig heidscoördinator en de hr. van Praag, om te praten over zijn stadionverbod. Na een paar bakkies teut en een lekker gesprek wordt de straf van Theo teruggebracht tot 2,5 jaar en voor de terugbetaling van de schade wordt een regeling getroffen (Ajax is ook de beroerdste niet). De straf loopt dan in juli 1998 af. Terloops laat Theo ook nog even zijn giro-afschrift zien aan de hr. van Praag, alwaar het bedrag voor zijn seizoenkaart al was afgeschreven. Van Praag keek ongelovig naar het afschrift: "Dit kan niet, dit is niet gebeurd", stamelde de voorzitter. Jawel, Theo zou het bedrag weer terugkrijgen, want een seizoenkaart kreeg hij immers niet! "Komt voor elkaar", kraamde van Praag nog uit bij het verlaten van de bestuurskamer. Augustus 1996 Na een welverdiende vakantie van de bestuursleden van Ajax en onze Theo kwam ook de correspondentie weer op gang. Wederom een brief van Ajax: ALSTUBLIEFT, UW 14

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 14