Newell's Old Boys-Rosario Central en met name Boca-River Plate is er altijd een grote politiemacht op de been om de beide supporters enigszins gescheiden te houden. Vaak met niet al te veel succes. Zoals ook twee jaar geleden toen na het duel River Plate - Boca Juniors, twee supporters van River Plate vermoord werden door enkele Boca aanhangers. Ondanks dat men wel iets gewend is, was men ook in Argentinië erg geschokt door het onzinnige geweld in Beverwijk. Met verbazing en ontsteltenis is er in de media gereageerd op de moord van Carlo Picornie. In de grootste sportkrant werd de maandag erna een hele pagina besteed aan deze trieste gebeurtenis. In tegenstelling tot Nederland is men in Argentinië opvallend genoeg al wel gekomen tot een veroordeling voor de moord op de River Plate supporters. Na een langdurige rechtszaak zijn afgelopen mei enkele leidende figuren binnen de Barra Brava van Boca Juniors veroordeeld tot lange gevangenisstraffen (enkele zelfs langer dan 10 jaar). Opvallend in deze rechtszaak was dat het nooit duidelijk is geworden wie precies de moorden heeft gepleegd. Toch was het voor het gerechtshof duidelijk dat de veroordeelden bij de moorden betrokken waren en dat zij al vaker met justitie in aanraking waren gekomen na andere supportersrellen. Op dit moment zijn de Argentijnse autoriteiten druk bezig om te proberen de stadions veiliger te maken, door waarschijnlijk iets meer afscheidingen tussen de vakken te creëren. Gelukkig is men daar nog niet van plan om alle voetbalstadions om te bouwen tot veredelde Arena look-a- likes, zodat ook de komende jaren bij Argentijnse wedstrijden nog veel spektakel op de tribunes te verwachten zal zijn. ledereen een succesvol seizoen toegewenst met hopelijk veel 'Argentijnse" taferelen in de Arena. De Sunking 12

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 12