Langs de zijlijn psv ook naar Amsterdam? In navolging van de verhuizing van het hoofdkantoor van philips van eindhoven naar Amsterdam overweegt ook psv de overstap naar Amsterdam, zo is bij gerucht vernomen. Manager Frank Arnesen ontkende noch bevestigde de geruchten, maar gaf wel toe dat de in zijn ogen ondergewaardeerde club al jarenlang lijdt onder het provinciale imago en dat hier nu maar eens voorgoed een einde aan moest komen. Het jarenlang stelselmatig opkopen van (oud-) Ajax-spelers heeft naar de mening van de clubleiding onvoldoende bijgedragen aan een positief imago. Op de vraag hoe er zou worden omgegaan met de negatieve reactie van de 92-jarige Frits philips, liet Arnesen zich ontglippen "dat niemand binnen psv op de mening van deze fossiel zit te wachten" en verder "dat het al erg genoeg is dat zijn naam op al die waardeloze radio's, televisietoestellen en zelfs de videoschermen in de Arena prijkt". Naar verluidt zou het Olympisch Stadion de nieuwe thuishaven moeten worden. Skyboxen zijn niet noodzakelijk, vanuit het nieuwe hoofdkantoor op de Zuid-as zal de bovenste ver dieping hiervoor worden ingericht. De wedstrijd zou vanaf deze plaats uitstekend gevolgd kunnen worden. Ook van het saaie en voorspelbare eigen publiek probeert men af te komen. Pogingen zouden ondernomen worden om de origineelste side van Nederland, de F-Side, hiervoor in te huren. Geheime onderhandelingen met voormannen van deze side zouden al hebben plaats-gevonden. "Keessie is een pyromaan" Welke al wat oudere F-Sider kan het zich niet herinneren? De slogan "Keessie is een pyro maan", "Er staat een huis in de fik, ja, ja ,een huis in de fik", en "Brand, brand, brand in een bordeel?" Dit alles werd gezongen terwijl er een paar honderd aanstekers de lucht in werden gehouden. Deze beelden flitsten weer door mijn hoofd na het lezen van een opmerkelijk krantenbericht. Na het afbranden van Kees Kist zijn sportzaak in 1982 werden de voetballer en zijn vrouw verdacht van het zelf aansteken van deze brand om zodoende de verzekering penningen op te strijken. Na onderzoek van Justitie bleek er geen bewijs te zijn. Jawel, 15 jaar later verschijnt er in de pers een bericht dat een schadeclaim die door Keessie werd ingediend van maar liefst 5 miljoen gulden is afgewezen door de rechtbank omdat, volgens hem,door deze hele affaire zijn carrière ernstig schade had opgelopen. De rechtbank oordeelde dat de zaak (ook zijn sportzaak waarschijnlijk) al in 1990 was verjaard. Die Kees toch! In de brand, uit de brand! Bedankt! Middels deze brief willen wij de supporters van FC Twente en van NEC hartelijk bedanken voor de relletjes die zij hebben geschopt tijdens, voor of na de wedstrijd NEC-FC Twente. Dankzij deze relletjes konden wij als Ajax-supporters tenminste op ons normale tijdstip, zondag-middag 14.30 uur, de uitwedstrijd bij NEC bezoeken. Met dank overigens aan de burgemeester van Nijmegen. Ik weet niet van welke politieke partij hij afkomstig is, maar onze stem heb je de volgende keer. Tevens een verzoek aan de supporters van RKC. Willen jullie alstublieft op 24 september tijdens de avondwedstrijd bij Willem I! voor een paar relletjes in het donker zorgen? Misschien dat de burgemeester van Tilburg dan de wedstrijd Willem II - Ajax in het donker ook verbiedt. Ook aan de uitsupporters van Vitesse een verzoek. Op 18 oktober spelen jullie een avondwedstrijd uit bij Roda JC. Zouden jullie (eventueel tegen een geringe vergoeding) wat relletjes kunnen verzorgen, zodat de burgemeester van Kerkrade (als ze die daar tenminste hebben) avondwedstrijden gaat verbieden en Ajax niet op 30 oktober 's avonds in Kerkrade hoeft te spelen. Bedankt voor de medewerking! Moraal van dit verhaal: ook voetbalsupporters werken overdag en willen na de wedstrijd graag met het openbaar vervoer naar huis kunnen gaan. De laatste trein van Kerkrade naar het westen van Nederland gaat ongeveer om 21.30 uur. 9

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 9