Manchester United Inleiding Het leek ons een goed idee om onze trip naar het Umbro-toernooi in Liverpool van de afgelopen zomer te combineren met een gesprek met een redacteur van een fanzine van Manchester United Football Club (MUFC), de meest populaire 2e club van de DAS-lezers (Bron: DAS-enquête seizoen 1996-1997). Aldus hadden we via Internet een afspraak gemaakt met Paul Davis, samen met Andy Mitten de maker van het fanzine "United We Stand" (UWS). Voornamelijk dankzij dit gesprek hebben we onderstaand artikel kunnen maken. ')U Jtll TTTi. De overeenkomsten met Ajax MUFC heeft vele overeenkomsten met Ajax. Zowel qua uitstraling (beide worden wereldwijd als de populairste club van hun land gezien) als op voetbaltechnisch- (beide hebben door de jaren heen altijd als doel gehad aantrekkelijk aanvallend voetbal te spelen en beide hadden in hun hoogtijdagen in het verleden een speler die voor velen 's-werelds beste was, resp. George Best en Johan Cruyff), commercieel- (beide lopen in hun land voorop op commercieel gebied en bij beide gaat de commercie vóór de supportersbelangen) en supportersgebied (beide hebben landelijk gezien de grootste supportersschare, waarvan een groot deel van buiten de eigen stad; beide zijn onlangs getroffen door een teruglopende sfeer als gevolg van stadion-invloeden en bij beide hebben de supporters zelf het heft in handen genomen om de sfeer weer terug te krijgen; beide zijn zowel het meest geliefd als het meest gehaat in eigen land; als laatste hebben beide het laagste percentage supporters wat het nationale team steunt). Rond Old Trafford Bij het maken van een verkenningsronde om Old Trafford stuitje gegarandeerd op de tot op dit moment grootste Mega-fanshop van Engeland (zie foto rechts) waarin je echter maar weinig echt mooie MUFC-souvenirs kunt kopen; ook hier dient de vergelijking met Ajax zich weer op, het oogt allemaal wat "goedkoop". Wat ook op viel waren een zo goed als tegen Old Trafford aangeplakt standbeeld van Sir Matt Busby en en een aan de buitenkant van het stadion ge monteerde klok met hierop de datum van de vliegtuigramp uit 1958, de "Munich Disaster", waarbij een groot deel van MUFC-team omkwam (zie beide foto's onder).

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 6