Waarom dit songboek Belangrijkste tip er moet absoluut in een rustiger tempo worden gezongen De sfeer in de Arena is in vergelijking met het vorige seizoen stukken beter geworden. De terugkeer van de F-Side heeft hier natuurlijk een belangrijke rol in gespeeld, het zal iedere supporter in het stadion inmiddels wel duidelijk zijn dat er zonder F-Side geen sfeer is. Gelukkig maar, de hele verhuizing is dus niet voor niets geweest. Met deze speciale uitgave van DAS (een collectors item bestemd voor de zangroep op vak 127 willen wij een bijdrage leveren aan een nog betere sfeer. Wat ons betreft moet de F-Side qua songs de origineelste worden, het hardste en duidelijkst gaan zingen; kortom de meeste sfeervolle side van Nederland worden. Tegenstanders moeten onder een orkaan van lawaai met knikkende knieën de grasmat betreden, waarbij ze nauwelijks een blik naar rechts richting een kolkende F-Side durven te werpen. Zijn wij niet tevreden dan, jawel Maar het kan nog veel en veel beter, vandaar dit boekwerkje. DAS probeert hierin zoveel mogelijk bekende en minder bekende songteksten te verzamelen, wellicht dat we in de toekomst een nog uitgebreidere versie kunnen maken. Wij gaan er zonder meer vanuit dat elke lezer van dit boekje de teksten uit zijn hoofd leert en ze zonder aarzelen van voor naar achteren en andersom kan voorzingen. Dit alles in het juiste tempo en duidelijk articulerend. De DAS-redactie zal dit steekproefsgewijs controleren. Supporters die falen zullen naar een skybox worden verbannen. Zoals verwacht hebben de sfeermakers zich verzameld bij de trappen bovenin vak 127. Deze groep bepaalt veelal wat er gezongen wordt en geeft het tempo aan. Vooral over dit laatste kunnen we nog niet echt tevreden zijn, in DAS nummer 10 schreven wij over het moordende tempo waarin gezongen wordt. Doordat het tempo zo idioot hoog ligt en er gedurende de song steeds sneller wordt gezongen, valt het haast niet vol te houden. Dit is vooral jammer voor de songs die oneindig lang gezongen kunnen worden, zoals het Ajax Amsterdam Olé of Sunday Oliseh. Ook moet er duidelijker gezongen worden, het blijft te vaak een onduidelijk gemummel. Hebben alle supporters op vak 127 een kunstgebit in zonder kleefpasta 7 Wij wensen alle lezers veel succes toe en zullen de vorderingen de komende tijd nauwlettend volgen. Redactie DAS 3

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 55