Goed gesprek Ajax en supporters F-Side Op dinsdagavond 23 september heeft in goede sfeer (zoals dat zo mooi heet) overleg plaatsgevonden tussen Ajax en acht supporters van de F-Side. Namens Ajax waren aanwezig Michael van Praag, Maarten Oldenhof en Michiel Menting. Het laatste overleg dateerde alweer van december 1996. Aangezien de daarop volgende afspraak voor januari nooit is doorgegaan was dit de eerste maal dat het gezelschap elkaar dit jaar trof. De DAS-verslaggever heeft ademloos zijn oor tegen de deur te luister gelegd en is met het volgende verhaal thuisgekomen. Extra plaatsen voor de F-Side supporters Zelf dachten wij dat er nog ongeveer 100 plaatsen "over" zijn, dit blijken er 200 te zijn. Deze plaatsen worden in de vrije verkoop verkocht (zie "supporterseisen" in DAS nummer 1). Bij nader inzien is het toch beter om deze plaatsen toe te wijzen aan de supporters op de F- Side wachtlijst (nog zo'n 250 supporters). Ajax gaat hiermee akkoord. Een en ander zal op korte termijn verder worden geregeld (wellicht dat de mailing al is verzonden). Er komen nog eens 200 (hopelijk) sfeermakers bij. Wel of geen vlaggenstokken in een stadion Supporters wachten al geruime tijd op uitsluitsel, wat mag er wel en wat mag er niet in de Arena en zijn hierover KNVB-regels Ajax gaat hierover op korte termijn uitsluitsel geven. De Arena-card Van de eerder aangekondigde halve Arena is helemaal niets terecht gekomen, supporters blijven van mening dat dit onding alsnog moet verdwijnen. Ajax vindt de Arena-card "een drama" en zou graag hiervan af willen, alleen de exploitanten zijn tevreden. De vraag is hoe zonder al te veel prestigeverlies van de kaart valt af te komen, nog even afgezien van de vraag wat er met de kostbare apparatuur moet gebeuren (direct afschrijven In november zal de Raad van Commissarissen van de Arena bijeenkomen en een besluit nemen (Ajax heeft twee vertegenwoordigers in dit orgaan). In ieder geval zal de apparatuur geschikt gemaakt worden voor de Chipper/Chipknip, maar ja als er aan de hoge prijzen (1 Arena is 1,67) niets veranderd, dan is dit natuurlijk lood om oud ijzer. De waanzinnige prijzen van reisbureau Roever Ook dit is een oud punt, onderzocht zou worden hoe de kostprijs van Roever is opgebouwd. Tot op heden moet de beweringen van Roever hierover voor kennisgeving worden aangenomen. Een betere manier is om met prijsvergelijking de woekerij van Roever aan te tonen. Voorbeelden van reizen naar Juventus-feyenoord en Barcelona-psv zullen worden onderzocht. Met name bij de laatste wedstrijd zouden psv-supporters voor een schijntje naar Barcelona worden gevlogen. Mocht vastgesteld worden dat Roever inderdaad te hoge prijzen rekent dan ziet Ajax dit als "een probleem". Wat de aanwezige supporters betreft kon Ajax direct een einde maken aan de relatie met sponsor Roever. We wachten het resultaat van het onderzoek verder af. 26

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 26