"U moet gewoon eerder komen 15. Wat vindt je het beste artikel of de beste rubriek uit DAS? De achterpagina is altijd lachen. 16. Wat vindt je het slechtste artikel of de slechtste rubriek uit DAS? Niet altijd tegen de supportersvereniging aanschoppen. Geef het nieuwe bestuur een kans en misschien kunnen we in de toekomst nog wat voor elkaar betekenen. 17. Wat zou je het eerst doen als je één dag voorzitter van Ajax bent? Alles van philips in de Arena verwijderen en vervangen door SONY. Laat ze ook lekker in eindhoven blijven. En dan nu de ware Sjap Geboren in het boeren-psv land was Sjap al vanaf zijn geboorte zijn tijd ver vooruit. Welke boer heeft immers vanaf zijn geboorte al een rood/wit Ajax-hart? Dit is trouwens niet discriminerend bedoeld Ik zou er misschien eentje weten, tegenwoordig zit hij in de horeca in Liverpool (zie DAS nr 8). Reeds op 10 jarige leeftijd was Sjap zijn familie tot schande. Hij ging toen met zijn vader mee naar psv - Ajax. Een succes was het niet echt. psv scoorde een doelpunt, de psv'ers voor hem stonden op waarna Sjap, gewapend met een zeer degelijke paraplu, diezelfde psv'ers voor hun hoofd begon te slaan. Onduidelijk is nog of er toen gewonden zijn gevallen. Sjap is een grote FEBO-fan, iets wat wij gezien zijn postuur ons trouwens niet voor kunnen stellen. Volgens geruchten had hij eens een keer zo'n grote trek in een befaamde saté-kroket dat hij een FEBO-tent tot de muur heeft geplunderd. Met de verhuizing naar de Arena zal hij dan ook niet ongelukkig zijn geweest. Aan de wedstrijd Bohemians Praag - Ajax bewaart Sjap (net als vele andere Ajax-supporters overigens) hele slechte herinneringen. In het toenmalige Tsjechoslowakije had hij het idee dat alle Tsjechoslowaakse soldaten de koude oorlog met hem wilde uitvechten. Na de wedstrijd rende hij dan ook als eerste door een deur van het vliegveld en bijna dwars door de security. Blij om verlost te zijn van al die bezopen politie-agenten. Vorig jaar was er een opvallend verschil tussen de opgangen voor de eerste en tweede ring van het stadion. Voor de tweede ring stonden altijd mensenmassa's in de rij, bij de eerste ring kon er ongeacht het tijdstip altijd doorgelopen worden. Dankzij het nieuwe toegangssysteem is dit alles veranderd. Op zich is er niets mis met een electronisch toegangssysteem, maar neem dan wel een systeem dat een snelle doorstroming van supporters aan kan. De massieve draaideur die er nu staat zou zelfs bij een club als Excelsior, de minst bezochte club uit het betaalde voetbal, tot lange wachtrijen leiden. Natuurlijk wordt niet iedereen op deze manier gecontroleerd. Voor de VIP'jes en de parkeerplaats-supporters volstaat vluchtig zwaaien met de kaart naar als een knipmes buigende steward. Terwijl de scheidsrechter de wedstrijd Ajax-Groningen maar had laten beginnen, stonden buiten nog honderden supporters scheldend in de stromende regen te wachten. Tergend langzaam werd supporter voor supporter door het systeem binnengelaten, leve de techniek. Arena-personeel en stewards stonden apathisch toe te kijken en staken geen hand uit. Niemand durfde het in zijn schaapachtige hoofd te halen om de middendeur te openen en dan maar zelf de seizoenkaarten te gaan controleren. Stel je voor, regels zijn regels. Eenmaal binnen kon je op je commentaar het volgende antwoord krijgen "U moet gewoon eerder komen 25

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 25