Who the fuck isSjap? 1. Welke en wanneer was je eerste wedstrijd van Ajax en waarom ging je hier naar toe NEC - Ajax in 1976. Volgens mij met mijn vader vanuit Boxmeer, lek ker dichtbij. Mijn eerste seizoenkaart had ik in het seizoen 1977/1978. 2. Wat was jouw mooiste moment bij Ajax? Mijn eerste Europa Cup-finale in Athene tegen Lokomotiv Leipzig en in Wenen natuurlijk tegen AC Milan. 3. Wat was jouw vervelendste moment bij Ajax? Het hele gebeuren met Carlo. Vooral als je niet weet wie het was en de krant valt in de bus en je ziet de foto en het is een bekende van je. 4. Wat was jouw meest angstige moment bij Ajax? Een Europa Cup wedstrijd in Luxemburg tegen amateurs: 0 - 0. Ik weet niet in welk jaar het was. De politie werd helemaal gek nadat er 20 auto's op zijn kant lagen. Met getrokken pistolen en schoten in de lucht werden we opgedreven. 5. Wat trekt je het meest aan om naar Ajax te gaan? De sfeer, het aanvallende voetbal en je Ajax-vrienden ontmoeten die je in al die jaren hebt leren kennen. 6. Waf vindt je de meest aantrekkelijke uitwedstrijd en waarom? Vroeger feyenoord uit, met de supporterstrein met 2.000 man voor dat stadion aankomen en dan dat plein over, helemaal te gek, dat was spanning en sensatie. 7. Wat is jouw meest favoriete club na Ajax en waarom? Chelsea. Prachtige supporters met mooie liedjes en iedereen zingt daar mee. Met het eerste UMBRO- toernooi in Londen zijn we een weekend met die jongens opgetrokken. 8. Waarop ben je het meest trots bij Ajax? Alle successen van de afgelopen jaren met toch eigen spelers vanuit de jeugd in de basis. 9. Waaraan erger je je het meest bij Ajax? Aan alle dagjesmensen in de Arena. Die krijgen dan een uitnodiging via een sponsor van Ajax, kennen geen speler van Ajax en komen 10 minuten na de rust weer het vak oplopen met weinig interesse 10. Wat is jouw meest favoriete speler aller tijden en waarom? Bryan Roy: mooie acties langs de lijn. Na de training had hij altijd even tijd voor je. 11. Wat vindt je het mooiste stadion waar je ooit bent geweest en waarom? Bernabeu in Madrid. Zo groot, hoog en stijl tegen de stad aangebouwd. Dan speel je ze helemaal weg 0 - 2, wat zelfs een ovatie opleverde van de Real-fans vóór ons. 12. Waf vindt je het lelijkste stadion waar je ooit bent geweest en waarom? De Goffert van NEC. Een oud en ongezellig stadion met een sintelbaan en altijd weinig publiek als Ajax er niet speelt. 13. Aan welke club heb je het meest een hekel en waarom? feyenoord natuurlijk. Altijd geweest, ik ben echt allergisch voor die club uit die smerige stad. 14. Welke speler zou Ajax nu moeten kopen en waarom? We hebben nu spelers genoeg: zelfs voor de bank en de tribune hebben we goede spelers. Dat was vorig jaar wel anders. 24

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 24