Beste DAS-redactie, Maandag 15 september 1997, 02.59 uur: Tringgggg, Tringgggg. "Met van Praag." "Ja hallo, met Jorien." "Hé ouwe pik, alles goed, nee zeker hè, na die 1-1 van gisteren, sta je daar maar mooi 4 punten op. ons achter." "Ach Michael, dat zal me worst wezen, dat voetbal interesseert me geen reet. Wat veel erger is, is dat dat contract met Canal+ de mist in dreigt te gaan met al die risicowedstrijden die niet meer om 18.00 uur mogen worden gespeeld. Heb je er wel eens over nagedacht, dat dat ons in de toekomst veel geld gaat schelen?" "Nou je dat zegt, eigenlijk slaap ik daar al een paar nachten slecht van. Heb jij hier misschien een oplossing voor." "Jazeker Michael, alleen kan ik dat niet alleen. Daar heb ik jouw hulp èn die van de KNVB voor nodig." "Nou, dat komt dan goed uit. Samen met m'n maatje Arie van Eyden (die mij bij de KNVB heeft binnengehaald) bèn ik tegenwoordig de KNVB, vertel op." "Het gaat als volgt. Wij moeten er gewoon voor zorgen dat er geen supporters meer naar uitwedstrij den mogen. Dat kun je echter niet zo maar doorvoeren. Als wij samen nou eens een smoes verzinnen dat we bij onze onderlinge wedstrijden geen uitsupporters toelaten, dan zijn we al aardig op weg. Andere clubs zullen dan snel volgen." "Briljant Jorien, en de smoes schiet mij nu al te binnen, laten we "Beverwijk" hiervoor maar eens gebruiken, dan is dat toch nog ergens goed voor. Wacht eens even, er schiet mij nog meer te binnen. Ik heb 2 weken geleden met die Goedbloed van onze supportersvereniging gesproken, die klaagde over 1) het ledenverlies van zijn groep wassen beelden omdat hij ze eigenlijk niets meer te bieden heeft en 2) dat hij wat meer op de voorgrond wil treden, omdat niemand hem nu serieus neemt. Na zijn gezeur aangehoord te hebben, heb ik 'm toegezegd dat ik de supportersvereniging voor de uit wedstrijd naar Heerenveen 90% van de kaartjes in handen speel en dat ik nog wel iets zou bedenken om hem wat meer status te geven. Weet je wat we doen, we brengen het nieuws in de wereld dat het idee om geen uitsupporters bij onze wedstrijden toe te laten, van die Goedbloed afkomstig is, dan is zijn naam voorlopig gevestigd en kan hij eventuele bezwaren van supporters oplossen. Blijven onze handen mooi schoon." "Michael, met jou kan ik praten, kom je volgende week dinsdag gezellig bij me eten, dan vieren Gerard en ik ons vijfjarig samenwoningscontract?" "Nee, dan kan ik niet, dan heb ik weer zo'n vervelend overleg met die F-Side-zeikerds. Helaas moet ik die gasten een beetje te vriend houden, want eigenlijk zijn zij de machtigste partij in de Arena, zeker nu dat kut-DAS hun al aardig heeft verenigd." "En wat doe je als zij moeilijk gaan doen over ons net bedachte plan?" "Dat is vrij simpel. Ik begin gewoon om ze op kleine onbelangrijke puntjes hun zin te geven of hiervoor vage toezeggingen te doen, dan zijn ze als kinderen zo blij en zullen ze ons net bedachte plan gemakkelijk slikken." "Briljant Michael, nu kan ik weer lekker slapen, schuif eens even op Gerard!" "Wel te rusten Jorien, shalom." 2 uur later: Tringgg, tringgg. "Met Cox." "Hé Gerard, stoor ik?" "Nee, oh mag ik dan Jorien even"Hé Jorien, nog even met Michael. Als we nou beide wedstrijden door Canal+ op het open net laten uitzenden, kunnen we tegelijk ook nog even een miljoen van de NOS meepikken. Uiteraard verdelen we dat samen, we zullen wel gek zijn om dit met die andere duppies te delen." "Helemaal mee eens Michael. Welterusten." "Welterusten Jorien." Rob, vak 126 Naschrift redactie: Een gewaagde maarzeker niet onrealistische theorie! 20

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 20