Aan de fantastische redactie, Allereerst wil ik jullie melden dat DAS een perfect blad is voor de echte supporters De nieuwe DAS is waanzinnig verbeterd en er staan hele goede artikelen in met name Waar om niet op zondag?). Daarnaast wil ik graag reageren op de problemen rond de arena's. Het blijft onmogelijk om met geld te betalen, we moeten nog steeds zo'n achterlijke arena-card aanschaffen. Wat ik nog niet heb gehoord, is dat dit wettelijk niet mag. De arena is een open bare gelegenheid, de nederlandse gulden is een wettelijk betaalmiddel, waarmee in openbare gelegenheden betaald kan worden. Het enige dat Ajax mag invoeren is geen cash-betalingen, maar we moeten wel kunnen pinnen en chippen. Wanneer ik in de arena niet met mijn geldig betaalmiddel kan betalen, zijn zij fout en zelfs strafbaar. Misschien is er een aantal personen die dit aan de kaak wil stellen. Ik ga in ieder geval een klacht indienen. (Anoniem) Naschrift redactie: Een interessante ontwikkeling die wij zeker zullen volgen. Ook wij overwegen een klacht hierover in te dienen, wij houden jullie op de hoogte. Beste DAS-redactie, Zojuist heb ik gehoord dat er bij de onderlinge duels tussen Ajax en feyenoord geen uit- supporters aanwezig zuilen zijn. Volgens van Praag gebeurt dit in het kader van een "Be- zinningsjaar". LAAT ME NIET LACHEN!!! Wie wordt er nu tegen wie in bescherming genomen?? Wordt de Zuid-Zijde nu tegen Vak S in bescherming genomen, of zijn de rollen omgedraaid? FOUT! De enige die hier in bescherming genomen worden zijn de bobo's en brave burgertjes die van Praag zo graag in het stadion ziet zitten. Als er geen vocaal geweld is, is de kans op rellen ook het kleinst, en worden de mensen met het echte geld niet bang Op die manier blijkt wel weer eens dat de echte Ajax-supporters eigenlijk meer een last zijn voor van Praag en Gaasterland, dan een aanwinst voor de sfeer. Ik snap van Praag ook wel; we zijn niet makkelijk te coördineren, niet makkelijk te controleren en bovenal durven we kritiek te uiten. Het wordt hoog tijd dat we braaf met een vlaggetje gaan zitten zwaaien op het moment dat de grote baas het eist, dat we juichen wanneer het 2° hands deuntje te horen is. Natuurlijk is dit de steun waar het elftal op zit te wachten, denk alleen maar aan het uiterst sfeervolle seizoen '96-'97. Van het Ajax-bestuur wisten we al dat ze liever VIP's op de Zuid Zijde hebben zitten in plaats van de F-Side. De supportersvereniging akteert nu wel overduidelijk als marionet van Ajax. Deze beslissing is zogenaamd in overleg met beide harde kernen genomen. Persoonlijk denk ik dat we dat k@n!r feyenoord best aan kunnen, iedereen die bang is voor wat lelijke woorden of daden, die blijft maar thuisaan jullie heeft Ajax toch niets. Van Praag en marionetten denken nu de boel goed geregeld te hebben, maar het zou me niets verbazen als Vak S besluit om dan maar zonder kaartje naar Amsterdam te komen, en dan ben je verder van huis; met een paar honderd dolle rotterdammers op je dak. We kunnen er lang of kort over praten, maar het is overduidelijk dat Ajax meer een commerciële instelling aan het worden is voor bobo's en bedrijven, dan een club van het volk Ter afsluiting is het misschien wel aardig om dan als Zuid Zijde ook maar weg te blijven, met als enig aandenken een spandoek met de tekst: "Is dit wat jullie willen?" In plaats van in het stadion de sfeer te maken, gaan we dan bij het station Bijlmer een echt biertje drinken, en maken we daar wel feest. Dan laten we het sfeer maken wel over aan de zogenaamde Ajax- supporters en wordt van Praag met zijn neus op de feiten gedrukt: ZUID HERBERGT DE ECHTE SUPPORTERS III!Groeten vanaf Vak 128. Geachte redaktie, Alhoewel feyenoord-supporter te rotterdam de complimenten met deze mooie site vol nieuws en goede voetbalhumor. Veel succes dit seizoen (doet pijn maar kan volgens mij niet stuk voor jullie). Toch maar weer een mooi elftal bij elkaar gebracht. Han. Naschrift redactie: Erg sportief, als het zo doorgaat zijn we met kerst al kampioenII 19

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 19