Tientallen Ajax-fans met buikkrampen naar ziekenhuis Eerstehulp afdelingen van ziekenhuizen in de omgeving van Amsterdam zijn in de loop van woensdagavond 17 september overspoeld met zwaar gewonde Ajax-fans. Tientallen inderhaast opgetrommelde doktoren hebben de gehele nacht medische bijstand moeten verlenen. Na enkele uren werd een merkwaardig patroon duidelijk in de verwondingen. Nagenoeg alle supporters hadden scheuren in buikwanden en middenriffen opgelopen. Op zich niet erg bijzonder, totdat de diagnose werd vastgesteld Gebleken is dat alle supporters zich letterlijk zowat hebben doodgelachen bij het kijken naar de wedstrijd psv-Dynamo Kiev en Juventus-feyenoord. Een nieuwsgierige co-assistent die in bijzijn van zijn collega s bij wijze van grap een videoband met Juventus-feyenoord opzette zakte binnen vijf minuten stuiptrekkend en gierend van de lach in eikaar. Adequaat ingrijpen van zijn toegesnelde collega's voorkwam erger. Ook de supporters kropen door het oog van de naald. De meesten konden na behandeling, vaak zingend, huiswaarts keren. Maar de zwaardere gevallen, vaak nog krimpend van de pijn nahinnekend, stelden de medici voor grotere problemen. Een briljante ingeving van een leerling-verpleegster bracht hier uitkomst. Het afspelen van een videoband met de wedstrijd Maribor-Ajax kalmeerde zelfs de zwaarste gevallen direct. Slimme Ajax-supporters die normaliter t-shirts verkopen, zagen hier direct handel in. Zij zullen deze videoband binnenkort als een revolutionair kalmeringsmiddel op de markt brengen onder de naam "Marinix" Zij beloofden plechtig om de ongewenste bijeffecten, slaapverwekkend en versuffend, in het kleinst mogelijk lettertype op de bijsluiter te vermelden. De briljante leerling-verpleegster is direct bevorderd tot Hoofd van de Afdeling Hersentransplantaties voor Gestoorde Voetbalsupporters (HvdAHvGV). Tot zover een extra bericht; het was natuurlijk een kostelijke avond die ons niet lang genoeg kon duren. Hadden wij het als redactie maar opgenomen, wij zouden de videoband grijs draaien. Het stuntelige gepruts van twee ploegen die zich vooraf al hardop rijk zaten te rekenen, was vaak gênant om te zien. Dat de scheidsrechter de ongelijke strijd niet voortijdig beëindigde is ons een raadsel, bij een bokswedstrijd kan dit toch ook Aan de andere kant geeft het ook aan hoe groot de prestatie van het gehavende Ajax was het vorige seizoen. Zeifs dat Ajax zou met twee vuisten in de neus nog gewonnen hebben van dit psv en feyenoord. En dan bedoelen we ook nog een Ajax met desnoods de gehele familie Veldman in de verdediging en, vooruit dan maar, ook nog de familie Gabrich in de spits. Spijtig genoeg beschikten wij deze avond slechts over één televisietoestel (natuurlijk geen Philips). De afstandsbediening maakte overuren, er zal zelden zo vaak heen en weer geschakeld zijn tussen Nederland 1 en 2. Want wat was het moeilijk kiezen tussen de eindhovenaren en rotterdammers, we kwamen er eerlijk gezegd niet uit. Met satanisch genoegen zagen we de synthetische haardos van Dick Advocaat met de minuut dunner worden. Die 25.000 piek van de getransplanteerde tapijttegel vervlogen samen met miljoentjes van de Champions League. Bij elke zweetdruppel die onze Dick wegveegde verdween er weer een pluk haren. In Turijn probeerde Arie Haan zelfs met 5-1 achter nog Louis van Gaal te imiteren door driftig in zijn kladblokje te schrijven. Hou toch op Haan, met dit "materiaal" valt echt geen eer te behalen. Met Kerst kan voetbalminnend Nederland weer opgelucht ademhalen, dan zal de eerste deelnemer aan de Champions League van volgend jaar al bekend zijn. fleurt t 16

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 16