immers al een keer bij het verlaten van een douche tegen een vuist van een toevallig de douche binnenkomende Ajacied aangelopen. In plaats van iets terug te doen, ging C. eerst knock-down alvorens hierna de hele bajes bij elkaar te gillen). Met dit soort opmerkingen wilde C. zich voordoen als een gewone doorsnee supporter, die in Beverwijk "tijdelijk de weg was kwijtgeraakt" doch absoluut geen hooligan, laat staan een leider, was en bovendien absoluut Carlo niet had aangeraakt. Getuigen vertellen echter een ander verhaal. Zo verklaarde Ajacied D. voor de rechtbank dat hij C. diverse keren op Carlo had zien insteken (reactie C: "dit is echt niet waar"). Tijdens eerdere verhoringen verklaarde feyenoorder T. "C. is de ergste hoolie van feye- noord" (hierop volgde geen reactie van C.); meerdere anonieme feyenoorders getuigden dat "C. voorop liep toen de feyenoorders de Ajacieden aanvielen" (reactie C: "dit is niet waar"). Hierop voegde de rechter nog toe dat in het boek "Hand in hand" de "heldendaden van C. uitvoerig staan beschreven (reactie C: dat is allemaal verzonnen). De meest opvallende leugen droeg C. zelf spontaan aan. Op de vraag van de rechter wat er allemaal gebeurd was zei C. onder meer dat hij in zijn eentje Joos aanviel, hem na een gevecht op de grond kreeg en hem hierna één keer in de schouder stak. Hierop reageerde de rechter met de mededeling dat een getuige had verklaard dat C. Joos had aangevallen toen hij reeds op de grond lag. Op dat moment zagen we C. als het ware ineenschrompelen en hoorden we hem mompelen dat de versie van de rechter de juiste was. Enfin, hoe liep het af met C. De officier van Justitie vroeg uiteindelijk vrijspraak voor de moord op Carlo (de getuigenis van Ajacied D. is dus gewoon terzijde geschoven!) en eiste voor poging tot doodslag van Joos, massaal opdringen en deelname aan een criminele organisatie 4 jaar minus voorarrest; op 1 september jl. kwam C. er uiteindelijk met 3 jaar, waarvan 1/2 jaar voorwaardelijk, minus voorarrest af (deelname aan een criminele organisatie was niet bewezen). Ons inziens komt C. hiermee niet slecht weg, mede gezien de rol van C. direct na het A10- incident. Zou C. hiervoor in een later stadium nog worden aangeklaagd? Jan L. Vrijdagmiddag 22 augustus was het de beurt aan Jan L. uit Bodegraven, volgens Justitie een van de hoofdverdachten in de moord op Carlo en een leider. Lezers van het blad Nieuwe Revu hebben enkele weken geleden al kennis kunnen maken met deze supporter, die er natuurlijk alles aan doet om zijn aandeel in deze zaak als onbeduidend af te schilderen. Voor de rechtbank zit een 24-jarige feyenoord-supporter die drie maanden heeft vastgezeten en dus tijd genoeg heeft gehad om zich voor te bereiden. Al na enkele minuten wordt duidelijk dat L. de zaak inderdaad goed heeft ingestudeerd en precies weet hoeveel bewijsmateriaal er tegen hem is verzameld. Zijn tactiek is ook duidelijk. Alleen maar ontkennen maakt hem ongeloofwaardig, dus alleen relatief onschuldige feiten worden bekend. Natuurlijk bekend L. vlotjes te hebben geslagen en wel met een bezemsteel, daarmee zichzelf indirect onschuldig pleitend voor de steekwonden van de Ajacieden. Gezien heeft meneer al helemaal niets, daarvoor was hij te ver het weiland in gelopen. Van een leidersrol, justitie ziet hem als een generaal, moet L. al helemaal niets hebben "Wij hebben helemaal geen leiders". L. vindt zichzelf maar een doorsnee supporter, die wel bekend is, maar niet hoog in de hiërarchie staat. Wij geloofden hier na de zitting helemaal niets van. In de beklaagdenbank zat het prototype van een leidersfiguur. Iemand met een behoorlijke invloed op de feyenoord-supporters, iemand die zonder meer in staat moet worden geacht een groep supporters naar een bepaalde plaats te dirigeren en tot een gevecht weet aan te zetten. Laten we eens wat zaken eruit lichten die aan de orde zijn gekomen. L. beweert op geen enkele wijze leiding te hebben gegeven in de rijdende colonne. Hij geeft toe redelijk vooraan te hebben gereden, zegt ook uit het raam van de auto te hebben gehangen, maar gaf hierbij slechts informatie door aan zijn mede-supporters over de route naar Alkmaar De route naar Alkmaar was bekend omdat hij vroeger koerier was geweest, daarom gaf hij ongevraagd een alternatieve vorm van verkeersinformatie door 9

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 9