Soms wordt er wel eens gesproken over vriendschappelijke banden die Ajax- supporters met Anderlecht zouden onderhouden. Uit de enquête is dit in ieder geval niet gebleken, de Belgische club is nauwelijks genoemd. Top 5 populairste c ubs 1. Manchester United 11% 2. Liverpool 10% 3. Tottenham Hotspur 10% 4. Barcelona 10% 5. Real Madrid 9% Bron DAS-lezers enquête 1997 Maurice Willems uit vak 126 noemt als zijn tweede favoriete club Rabat Ajax uit Malta. De DAS-redactie zelf ook fanatiek supporter van Rabat, schenkt hem hierbij twee toegangskaarten voor de Maltezer topper tussen Rabat Ajax en Sliema Wanderers. Veel grapjassen kwamen niet veel verder dan Ajax 2, dat was inderdaad het winnende antwoord. Juiste inzendingen ontvangen van de heer Rover een gratis busreis naar de eerstvolgende uitwedstrijd van Ajax 2, wel zelf een strippenkaart meenemen s.v.p. De sfeer in het stadion het vorige seizoen Van de lezers zingt 89% mee (een klein leugentje voor bestwil de rest doet dit niet. Sommige supporters voeren wel bijzondere redenen op om niet mee te zingen. Filip in vak 413 weet zich omringt door saaie, zure bommen en hockeypubliek en zingt daarom niet mee. Danny uit vak 127 vindt dat er teveel achterhaalde liedjes zijn. Hier kunnen we ons iets bij voorstellen, waar is de originaliteit van weleer Ad uit Breda, vorig seizoen nog balend in vak 407 en tegenwoordig F-Sider, was bang om voor gek te worden versleten en was er van overtuigd dat hij zingend en wel door Arena-body guards in een dwangbuis zou zijn afgevoerd. Ad heeft dit seizoen dus wat in te halen I Indirect met sfeer heeft dat domme gedoe met mascotte "Champy" te maken. Afschaffen dat gedrocht zegt Mike uit Amsterdam, en we zijn het helemaal met hem eens. De in Ajax-carnavalspak geklede malloot zou met terugwerkende kracht ontoerekeningsvatbaar verklaard moeten worden, evenals zijn bedenkers. Weg ermee! We gaan nog even door. Waarom moet na elk doelpunt een irritant deuntje door de luidsprekers schallen Is gewoon juichen niet meer voldoende Is dit de reden dat Ajax vorig seizoen zo weinig heeft gescoord, wilden de spelers koste wat kost een gehoorbeschadiging voorkomen Wij geven ze gelijk. Ook de mega-videoschermen leiden tot veel irritatie en worden door sommige supporters als sfeerverpestend beschouwd. En om telkens geconfronteerd te worden met die lelijke sponsornaam uit eindhoven is ook niet echt handig. DAS-redacteuren zullen met gevaar voor eigen leven proberen deze schermen naar beneden te halen en hebben ter voorbereiding al metershoge klimwanden genomen. Uit de enquête blijkt dat de "sfeer" in Nederland zich in de zelfde richting ontwikkeld als in Engeland. Ook daar wordt volop geklaagd over verminderde sfeer. De reden van alles het vervangen van staanplaatsen door zitplaatsen (fijn, dank u wel meneer Taylor). Een weinig bemoedigend voorteken. Als zelfs Engelse supporters, die toch een reputatie hebben op dat gebied, klagen dan is het goed mis. 6

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 6