Uiteraard zullen we onze grote vriend Rover niet sparen, maar we zullen ons niet tot ellenlange verhandelingen laten verleiden over wat er wel niet mis is met deze voormalige monopolist (dan zou er trouwens ook weinig ruimte overblijven voor andere onderwerpen). Uit opmerkingen van supporters maken we op dat sommigen maar niet genoeg kunnen krijgen over de negatieve Rover-berichtgeving. Voor supporter Filip uit Hoofddorp (23 jaar) mogen we net zolang doorschrijven tot ze failliet zijn I Zonder meer een aantrekkelijke suggestie. DAS verschijnt volgens 58% van de lezers met de juiste frequentie, 42% vindt dat wij elke thuiswedstrijd wel mogen verschijnen. Eerlijk gezegd moeten we hier niet aan denken, een maandelijkse DAS kost ons al handen vol tijd. Bereikbaarheid DAS redactie De redactie is redelijk goed bereikbaar volgens 57% van de lezers, alhoewel een postbus in het stadion volgens 29% wel handig zou zijn. Als DAS over een telefoonnummer zou beschikken dan is de bereikbaarheid optimaal (13%). We hebben besloten om voorlopig alleen via een postbus-nummer bereikbaar te zijn. Een postbus in het stadion is bij nader inzien toch niet handig, neem alleen al het probleem van het doordeweeks legen van een postbus in een gesloten stadion. Onze besnorde vriend Gaasterland voelde er desgevraagd ook weinig voor om dit klusje op zich te nemen. Nou dan maar niet. Een telefoonnummer, naar ons idee een 06-nummer met beperkte openstelling is inderdaad handig, maar om financiële redenen niet haalbaar. Mocht je een van de redactieleden persoonlijk willen spreken dan kun je ons op wedstrijddagen (uit- en thuis) altijd via de bekende kanalen bereiken. Meest gehate clubs Tot een echte top 5 kunnen we niet komen, eigenlijk zijn er maar twee clubs die voor het etiket "meest gehate club" in aanmerking komen. Met stip op één, wie had er anders verwacht, de club uit rotterdam Zuid. 63% van de lezers wijst met grote vastberadenheid feyenoord aan. Opvallend waren de vele type- en schrijffouten die in I de naam "feyenoord" voorkwamen. Op de ontvangen formulieren wordt geschreven "Fe&*).&rd" of "K..k.r Feye*)-+#d" of "F%y**@ord" en allerlei andere varianten hierop. Met stip op twee de provinciaaltjes uit eindhoven, we willen verder weinig kwijt over deze "born-losers". Veel interessanter is de vraag aan wie je een nóg grotere hekel zou kunnen hebben dan aan feyenoord of psv. We konden het ons eigenlijk niet goed voorstellen. Ron van Soest uit Venlo wel, hij richt zijn woedende blik noordwaarts. Hij wijst FC Groningen aan als zijn grote vijand. Een uiterst merkwaardige reactie is afkomstig van Ben Meijer uit Amsterdam. Hij noemt feyenoord als zijn tweede favoriete club en geeft bij de voorafgaande vraag aan het meest hekel te hebben aanfeyenoord. Na grondige bestudering van zijn andere antwoorden op het enquête formulier geven wij Ben voorlopig het voordeel van de twijfel. Tweede favoriete club na Ajax Met nipte voorsprong is United gekozen als meest favoriete tweede club, op de hielen gezeten door Liverpool en Tottenham. Aangezien de percentages elkaar niet veel ontlopen hebben we ook gekeken naar het meest favoriete voetballand. Engeland steekt hier met kop en schouder bovenuit, 37% heeft een Engelse club genoemd. Op respectabele afstand worden Spaanse en Italiaanse clubs genoemd. 5

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 5