Wij hebben gelezen. Oproep "Voetbal moet weer voor het hele gezin worden" (Michael van Praag een jaar geleden in vrijwel alle landelijke dagbladen.) "Nu zit ik ergens ver weg; mocht ik wat willen roepen, dan hoort door de zwembadakoestiek niemand het en het enige voordeel daarvan is dat mijn joodse vrienden de verschrikkelijke teksten uit het vak van de tegenstander niet meer verstaan." (Youp van het Hek in zijn kolom in het NRC van 16 augustus 1997) "Voor aanvang van de wedstrijd loopt er tegenwoordig een werkstudent met een schuimrubberen Ajax-helm op en deze mascotte, Champy genaamd, moet ons aanzetten tot juichen. Ik zag het afgelopen seizoen met lede ogen aan en vroeg me af of het Ajax-bestuur van mening is dat het voltallige publiek met een debielenbusje uit een gesloten inrichting afkomstig is" (Idem) "Op de een of andere manier is mijn clubliefde voor Ajax tanende. Waarom? Omdat de club geen club meer is. De club is een bedrijf. Als ik inlichtingen over mijn seizoenkaart wil, dan kan ik een nummer voor 44 cent per minuut bellen en laatst werd ik voor een gulden of zeven in de wacht gezet. Vroeger was dat toch service (Idem) "Onlangs las ik een interview met de schoonvader van een van de broertjes de Boer en hij legde uit dat als je met Ronald of Frank wil praten er tegenwoordig voor betaald moet worden. Laatst reed ik door Abcoude, vroeg aan iemand de weg en kreeg drie dagen later een rekening van vierhonderd piek. Ik had toevallig Ronald getroffen" (Idem) "En hij geniet van de yell die het Ajax-publiek speciaal voor hem heeft gecomponeerd - een voorrecht dat nog geen andere nieuwkomer en ook maar weinig oudgedienden ten deel is gevallen" (Arthur de Boer over Sunday Oliseh in het Parool op 30 augustus) "Het was de aanhang die Ajax de naam gaf een joodse club te zijn, niet het aantal spelers (Geschiedenisstudent Susan Smit over de periode 1940-1945 in het Parool op 5 september) "Zes Argentijnse voetbalvandalen zijn in Buenos Aires veroordeeld tot acht jaar gevangenisstraf. De zes fans van Boca Juniors kregen die straf voor de moord op een aanhanger van Independiente, bijna drie jaar geleden". (Kort bericht in het Parool op 29 augustus) De redactie zoekt contact met supporters die een stadionverbod hebben gekregen Voor artikelen uit de regionale kranten over Ajax (-supporters) of andere interessante informatie, houden wij ons aanbevolen Sluitingsdatum kopij voor DAS nummer 10 (Ajax-NAC) is 1 oktober 1997 29

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 29