Bussen supportersvereniging voor iedereen toegankelijk Dit seizoen zijn de bussen zoals die naar elke uitwedstrijd rijden voor iedere Ajax-supporter toegankelijk. Enige voorwaarde is het bezit van een Ajax clubcard. Belangstellenden kunnen zich vooraf aanmelden op telefoonnummer 020-6940289 (Frans) en ontvangen hiervan een schriftelijke bevestiging. Pas na ontvangst van de betaling is de aanmelding definitief. Supporters die slim denken te zijn door zich alleen op te geven voor de uitwedstrijden tegen psv en feyenoord, hebben pech. De definitieve verdeling van de kaarten gebeurt op basis van een voorrangsregeling. Hoe vaker je uitwedstrijden hebt bezocht, des te groter de kans op een kaart. De regeling geldt niet voor trein-combi's (feyenoord). Er blijven altijd kaarten over die via de vrije (nou ja "vrij") SENS-verkoop aan de man worden gebracht. Het percentage kaarten dat langs deze weg verkocht wordt, bedraagt tussen de 50 en 60. Uitwedstrijden NEC en Willem II ook weer combi-bus Langzaam maar zeker gaan we weer terug naar de situatie van ongeveer tien jaar geleden. Onbeduidende supporterskernen, waarvan ons de naam niet eens te binnen wil schieten, van clubs als Willem II en NEC zijn op oorlogspad en vormen kennelijk een groot gevaar voor de Ajax-fans. Als bijzondere voorwaarde voor onze komst wordt door de plaatselijke overheid plotseling gegroepeerd vervoer geëist. Wij vinden deze paniekerige maatregel overdreven en supportersonvriendelijk. Alsof dit nog niet voldoende is heeft NEC de prijzen voor de zitplaatsen verhoogd van ƒ15 naar 25 en de staanplaatsen van 10 naar 20. Voor Ajax-supporters zijn er 3000 kaarten beschikbaar, waarvan er 600 zitplaatsen nog maar zijn aangevraagd door Ajax. Ook supporters met een andere clubcard dan Ajax/NEC kunnen kaarten kopen. Zij komen dan tussen de NEC-supporters te zitten, aangezien er geen neutraal vak is. NEC heeft maling aan kortingsregeling voor combi-supporters In een grijs verleden zijn er afspraken gemaakt tussen clubs om het combi-vervoer voor supporters aantrekkelijker te maken, of beter gezegd om fans de trein in te lokken. Als vuistregel kan een korting van 40% worden aangehouden op vervoer en toegangsprijs. Een club als NEC heeft hier maling aan en rekent gewoon het volle pond voor de Ajax- supporters. Een medewerker van de club Karei Boef (wij moeten ons nu even inhouden om geen flauwe naamgrapjes te maken) bevestigde deze gang van zaken en beweerde dat clubs vrij zijn om deze korting aan te bieden. Omdat Ajax ook geen korting biedt aan NEC- supporters, zo beweert Boris, krijgen de Ajax-fans ook geen korting in Nijmegen. Kaartverkoop uitwedstrijden Heerenveen en Willem II De kaartverkoop via SENS voor de uitwedstrijd tegen Heerenveen start vandaag (12 september), dus als je snel bent dan red je het nog net. Beschikbaar zijn 765 kaarten voor de vakken 10 en 11. Voor de verandering is er geen combi-regeling, die Friezen zijn ook eigenlijk veel te nuchter voor paniekvoetbal. Voor de uitwedstrijd naar Willem II zijn 1000 kaarten beschikbaar, zoals eerder vermeldt is een bus-combi verplicht, de verkoop start waarschijnlijk op maandag 22 september. Verschillende opstapplaatsen mogelijk, let op bij SENS-punt Sinds kort wordt er geëxperimenteerd met verschillende opstapplaatsen. Voor Ajax-fans die overal in Nederland woonachtig zijn is dit een grote verbetering. Tijdverspillend en kostbaar gereis van en naar Amsterdam is niet meer nodig. Let er wel goed op dat je bij het SENS- punt al opgeeft vanaf welke stad of regio je wilt vertrekken. Lang niet alle winkeliers zijn er van op de hoogte dat er een keus gemaakt kan worden. Soms wordt de eerste de beste keus gemaakt en dat is vertrekplaats Amsterdam. Vraag dus naar de mogelijkheden en kijk mee op het scherm. (alle genoemde data onder voorbehoud, controleer Teletekst RTLS pagina 510) 27

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 27