Kort nieuws Overleg over clubhuis opnieuw gestart De afgelopen maanden heeft er weinig schot gezeten in het overleg over het supportershonk zoals dat wordt gevoerd door Ajax, Gemeente Amsterdam en een groep supporters. Het feit dat een groot aantal tot de bekendere groep behorende Ajax-supporters bij de veldslag in Beverwijk aanwezig is geweest, is door zowel Ajax als Gemeente Amsterdam als bijzonder teleurstellend ervaren. Het vertrouwen in deze supporters heeft een flinke deuk opgelopen. De voorbereidingen voor het honk zijn ruim een half jaar stilgelegd. Op verzoek van de supporters zal het overleg binnenkort weer worden opgestart. Alle partijen hebben de intentie om de draad weer op te pakken. Wij hopen hierover binnenkort verder te kunnen berichten. De wedstrijd feyenoord - Ajax Je hoeft geen helderziende te zijn om te voorspellen dat zondag 5 april 1998 voor de Ajax- supporters een uiterst beladen en emotionele dag zal worden. Nu al bereiken geluiden hierover de DAS-redactie. Een groep supporters vindt dat deze wedstrijd in het teken moet worden geplaatst van een massaal eerbetoon aan Carlo. Dit kan door het meenemen van spandoeken, het zingen van bepaalde liederen enzovoort. Andere supporters hebben helemaal geen zin meer om naar rotterdam te gaan en vinden dat deze wedstrijd moet worden geboycot door de Ajax-fans. Hooguit zou er als stil protest een spandoek in de lege Ajax-vakken moeten worden opgehangen. Wat is jullie mening hierover Verbod op Davidsterren discriminerend Zoals bekend heeft de Utrechtse politie een verbod uitgevaardigd op het meenemen van Davidsterren. Deze worden te provocerend geacht. Onbekend is op welke rechtsgrond dit verbod is gebaseerd. Het tonen van een vlag van een bevriende natie kan toch onmogelijk als een agressieve of tot geweld aanzettende daad worden gezien. Supporter Rob D. neemt hier geen genoegen mee en heeft net als vorig jaar weer een klacht hierover ingediend bij het anti-discriminatie punt Noord-Holland met als advies "deze onverkwikkelijke zaak nu hard te spelen". Nieuwe actie "Geef Ajax zijn gezicht terug" Ajax-supporters zijn zo langzamerhand op vele fronten actief variërend van belangenbehartiging voor supporters, een clubhuis, sfeer in het stadion, organisatie van voetbalreizen en nu ook de bescherming van de clubtradities. Tot de gezichtbepalende traditie van een voetbalclub behoort zonder meer het logo. Bij Ajax was dit tot voor enkele jaren het bekende klassieke beeld. Om commerciële redenen en onbegrijpelijke vernieuwingsdrang moest dit logo plotseling wijken voor wat slierten spaghetti, waar je na lang gestaar inderdaad vaag de omtrekken van een Griekse held zou kunnen ontdekken. Een stichting houdt zich inmiddels met dit vraagstuk bezig, geëist wordt de onmiddellijke terugkeer van het oude Ajax-logo. Ook constateert men dat het huidige Ajax-bestuur de onvrede over het nieuwe logo niet serieus wenst te nemen. Het huidige ontwerp vindt men een "slappe karikatuur" en een "saaie computer-animatie zonder uitstraling die niet past bij het karakter van de club en de stad". Meer info bij Stichting Sportworld, postbus 423, 1800 AK Alkmaar. 26

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 26