En dan nu de ware (Niek) Wortel Nieks hekel aan feyenoord of beter gezegd alles wat uit rotterdam komt is immens, deze positieve karaktertrek openbaarde zich al op jonge leeftijd Bijna twintig jaar geleden werkte Niek bij een verwarmingsbedrijf en moest storingen van klanten doorgeven aan de reparatiedienst. Klanten uit rotterdam en omgeving die kleumend smeekten om reparatie van hun defecte CV, werden uiterst vriendelijk te woord gestaan. Hun klacht belandde echter steevast onderaan de stapel met klachten, hele woonwijken met rotterdammers hebben hierdoor vele dagen bibberend rondgelopen. Nog een voorbeeldje van zijn feyenoord fobie. Zoals elk normaal mens moeten wij ons af en toe even terugtrekken voor een kleine boodschap. Voor Niek wordt dit ritueel voorafgegaan door een luide voor alle omstanders goed verstaanbare mededeling "ik ga even mijn feyenoorder een hand geven". Of deze hand na afloop ook grondig gedesinfecteerd wordt heeft de redactie niet kunnen achterhalen. Als enige supporter beschikte Niek in zowel de Meer als het Olympisch stadion over een gereserveerde staanplaats. Ongeveer 1 minuut voor de aftrap besteeg Niek de trappen van het stadion en baande zich een weg naar het "zithek". Supporters die hier al minimaal een uur zaten werden hoogst persoonlijk verwijderd. Vervolgens klom Niek op het hek, hierbij leunend en steun zoekend bij andere supporters, en riep keihard Kom op stelletje dooien, A J A Xen kreeg altijd het hele vak mee Niek geldt al een overtuigd "Cruijffiaan" die JC door dik en dun zal steunen. Bij tegenvallende resultaten, voor Niek betekent dit als er binnen vijf minuten door Ajax nog niet is gescoord, begint Niek al voorzichtig te neuriën. Enkele minuten later schalt uit volle borst "Johan Cruijff, Johan Cruijff, Johan CruijffHoe meer supporters ermee doen, des te groter het genoegen. Louis van Gaal was het, gezien zijn opmerking in een afscheidsinterview, niet vergeten. Wij waarschuwen Morten Olsen hierbij alvast voor deze rood-witte intrigant. Het personeel van de Albert Heijn op het Gelderlandplein spreekt er nog met ontzag over. Wie was toch die klant die op zaterdag 6 februari 1988 drie tot de rand toe gevulde winkelwagentjes met eieren afrekende Waren deze eieren inderdaad bedoeld om het wereldrecord reuze-omelet bakken te verbeteren zoals deze meneer met een stalen gezicht beweerde Vreemd die foto maandagochtend in de Telegraaf van de wedstrijd Ajax-psv met Hans van Breukelen en al die eieren. Vreemd vreemd vreemd. Zoals elke supporter leidt Niek een merkwaardig dubbelleven. Op weg naar Ajax lijkt hij meer op een verkoper van de daklozenkrant. Op zijn werk daarentegen loopt hij in driedelig pak als een soort Hans van der Togt, de getapte gastheer uit te hangen. Voor wie het niet kan bevatten, neem gerust een kijkje op het Leidseplein of beter het Max Euweplein (geldige legitimatie meenemen). O ja, de drank is altijd gratis bij Niek. Een grotere sensatiebak binnen de F-Side is niet te vinden. Zeker in vroegere tijden stond Niek vaak kwijlend, als een soort wethouder Hekking, in de buurt van een rel of beginnende rel. Om vooral maar niet het risico te lopen iets te missen, werd op de scanner permanent de politieberichten afgeluisterd. Met de altijd in de buurt geparkeerde auto kon dan razendsnel van de ene naar de andere brandhaard worden gereden 25

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 25