22.09 22.10 22.08 Niemand lijkt meer over bonnen te beschikken, er staan nu evenveel supporters voor als achter de kraam, ledereen graait nu schaamteloos in de stapels. Nog meer supporters sluiten zich aan. Het geheel vertoont nu een treffende gelijkenis met een voedseluitdeiing in Rwanda. Inmiddels drijfnat geworden officiële uitdelers proberen zich uit de menigte te wringen, de uitdeelkramen worden volledig door spontane "vrijwilligers" bemand. Stapels Ajax-magazines vliegen door de lucht. 22.11 Nieuwe piranha's zonder bon melden zich en klimmen over de hoofden van andere supporters richting kraam, de supportersdichtheid is naar schatting 15 per vierkante meter. De stapel slinkt zienderogen. 22.12 De enkele minuten geleden nog zo fleurige aangeklede kramen zijn op wat houten pallets na leeg. Hier en daar liggen vertrapte schoenen en wat bonnen. Wat was er nu zo interessant aan de presentatiegids van Ajax Nadat wij onze pakken met elk vijftien exemplaren thuis verwachtingsvol, het leek warempel wel Sinterklaasavond, hadden open geknipt bekroop ons al direct een gevoel van teleurstelling "Is dit nu alles, zijn hier supporterlevens voor op het spel gezet Het lijkt wel een reclameblad en het kost nog 15 piek ook. Wat moet een doorsnee supporter met reclame voor kantoormeubels, kopieerapparaten en een HRM-bureau Tragisch dieptepunt is op blad 88 de reclame van een onduidelijk bedrijf dat als slogan hanteert "Geen woorden maar daden". Wat moeten dit soort teksten in een Ajax-blad Ook onze prijzenkast is kennelijk geplunderd, volgens de opsomming op blad 85 is Ajax de Europese Supercup van 1996 kwijtgeraakt. Wat zou Ajax verder moeten doen Een besparing op de porto kosten van een paar ton, en daarmee de normale supporter toch weer als sluitstuk beschouwen is onverkoopbaar. In het licht van de torenhoge salarissen voor spelers, de gigantische transfersommen, vette TV-gelden en poenerige sky-boxen komt deze bezuinigingsoperatie tamelijk onwerkelijk over Wat ons betreft terugdraaien deze maatregel I Maar misschien worden supporters hierdoor ook wel aan het denken gezet. Velen zullen zich niet gerealiseerd hebben dat de prijs voor het "gratis" magazine op de een of andere wijze in de prijs van de seizoenkaart zal zijn verwerkt. Geef supporters dan liever bij de aanschaf van een seizoenkaart de vrije keus. Of een korting, maar dan ook geen magazine, of het volle pond betalen inclusief een "gratis" blad erbij. En nu we toch bezig zijn waarom kunnen supporters dan ook niet aangeven dat zij eigenlijk veel liever DAS bij hun seizoenkaart willen ontvangen

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 22