Run op Ajax magazine Het voorspellen van de voetbaltoto is moeilijk. Het voorspellen van wedstrijden van Ajax is al wat makkelijker, er wordt bijna altijd gewonnen. Het voorspellen wat er gaat gebeuren als Ajax iets nieuws gaat organiseren is bijzonder eenvoudig je weet dan absoluut zeker dat het een puinhoop wordt. Om wat postzegels uit te sparen, zo bedacht een heldere geest op een dag, zou het wel eens handiger zijn om trouwe supporters zelf het Ajax-magazine te laten ophalen. Bovendien kunnen we dan tegelijkertijd, in het kader van de goede communicatie met onze supporters, de persoonlijke contacten wat aanhalen, dan zijn die vervelende jongens van DAS ook weer tevreden. We benadrukken in een briefje aan alle supporters dat het Ajax-magazine weer gratis ontvangen zal worden, zijn die dombo's nog tevreden ook. Ajax liet er geen gras over groeien en formeerde zelfs een heus team hiervoor onder leiding van Karei Kleijn (ja, ja toevallig ook bestuurslid van de zich sinds kort onafhankelijk noemende supportersvereniging). Het uitdelen moest geheel in het kader van de Arena-style plaatsvinden. Dus geen shabby uitziende vrijwilligers maar nette gelijk geklede, goed verzorgd uitziende, ABN-sprekende uitzendkrachten. Zelfs over de aankleding van uitdeelpunten werd nagedacht. Uit een door DAS ontvangen notitie worden deze omschreven als "goed overdekte, aantrekkelijk ogende marktkramen, bemand door fleurig uitziende, uniform geklede leden van ons team". Tot zover het plan, we schakelen nu even over naar de praktijk van de eerste uitdeling na Ajax-Vitesse. Wij hebben het volgende ooggetuige-verslag gemaakt. 21.45 het uitdeelpunt is geheel volgens plan volledig bemand door okselfrisse dames, de stemming is lacherig. 21.50 De eerste Bobo's verlaten voortijdig het stadion, en overhandigen een tot op de millimeter keurig uitgeknipte coupon. "Alstublieft mevrouw", waarop de werkstudent met Macleans glimlach antwoordt "dank u wel meneer, alstublieft meneer, een prettige avond nog meneer". "Dat gaat goed" giechelen de werkstudenten naar elkaar, "dat is snel verdiend die 75 gulden". 21.55 Gezangen van de F-Side galmen vanuit het stadion over het voorplein, het wordt drukker. 22.00 Scheidsrechter Jaap Uilenberg fluit af, het wordt nog iets drukker. Nog steeds worden de magazines op vertoon van een coupon met een plastic glimlach uitgereikt. 22.03 Het stadion stroomt leeg, er staan ongeveer 467 supporters voor de kramen met bonnen te zwaaien. Er moet nu gewerkt worden, eerste zweetdruppels parelen op de hoofden van de uitdelers. 22.04 De eerste supporters zonder bon melden zich, de eerste discussies ontstaan over het al dan niet afgeven van het magazine. De kramen zijn geheel ingesloten doorzo'n 3542 supporters. 22.05 Discussie verloopt niet altijd naar wens, supporters zonder of met de verkeerde bon laten zich niet terugsturen, de eerste magazines worden zich eigenhandig toegeëigend. Bij de uitdelers ontstaan de eerste zweetkringen in het zo fraai gestreken witte overhemd. 22.06 De massa supporters dringt aan, uitdelers klimmen op de gestapelde magazines en proberen in woord en gebaar tevergeefs supporters tot kalmte te manen. 22.07 Enkele supporters die in de veronderstelling verkeerden per bon recht te hebben op 1 pak Ajax-magazines van 15 exemplaren bemachtigen zo'n pak. De eerste supporters klimmen over de kraam en bevinden zich zij aan zij met de officiële uitdelers. Met overslaande stem proberen de laatsten de menigte van zich af te houden. 21

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 21