Utrecht-Ajax De met veel tamtam aangekondigde actie van de Utrechtse politie om mensen met vlaggen of t-shirts waarop zogenaamde 'provocerende' Davidsterren staan afgebeeld de toegang tot de Nieuwe Galgenwaard te weigeren, riep voor de wedstrijd al vragen op. De lulligheid van dit ge-orakel uit de thuisstad van het CIV komt echter pas goed aan het daglicht, wanneer een heel stadion Utrechters staat te hossen op achtereenvolgens: "Wie niet springt, die is een jood", "Ajax-joden", "Schop die joden neer", "Er staat een neus in het doel..." plus nog wat andere toespelingen en natuurlijk de onvermijdelijke sis-geluiden. Gelukkig wist de Utrechtse politie haar prioriteiten ook dit seizoen weer te stellen. Eric. Naschrift redactie: Gelukkig hebben de spelers alle Utrecht-supporters tot zwijgen ge bracht met een verpletterende uitslag: 1-71 Hi there, Ik wil graag de eerste 7 nummers van DAS nabestellen. De DAS nummers die ik overigens allemaal heb aangeschaft worden gretig uit mijn kamer gejat in Almere....Vandaar dat ik de eerste zeven nummers niet meer heb. Ik hoop dat we een regeling kunnen treffen voor het nabestellen van deze items. Alvast bedanktArjen vak 428 (helaas) Naschrift redactie: DAS is al zo populair dat ze al gejat worden? Binnenkort Opsporing verzocht, of nog erger, in het programma Vermist? Gewoon aangifte van diefstal doen bij de politie in Almerel Beste DAS, Ik vind jullie negatieve houding en van veel Ajax-supporters t.o.v. de aandeelhouders niet terecht en te eenzijdig. Hier een bericht van de andere kant. Als Ajacied heb ik 17 jaar een seizoenkaart vak P en nu vak 114 en zie 100 wedstrijden van de verschillende Ajax elftallen per jaar en ik ben niet de enigste aandeelhouder. Trouwens de meeste aandeelhouders zijn gewoon Ajacieden die iets extra's gedaan hebben om Ajax te steunen om een nieuw Ajax-stadion te bouwen, nadat de hoge heren hadden besloten om "de Meer" te slopen. Als dank werden wij verplicht om in het aandeelhoudersvak te gaan zitten, verbannen van onze vrienden. Doordat de F-Side terecht weer bij elkaar zit, en de aandeelhouders naar de noordzijde zijn verplaatst, krijgen de aandeelhouders de schuld dat andere supporters van de noordzijde weg moesten en dat is niet juist. De schuld ligt alleen bij het Ajax-bestuur die de Ajax-supporters nog steeds als een stuk VUIL behandelt en groepen tegen elkaar uitspeeld. Men had bij de herindeling de aandeelhouders zelf een plek moeten laten kiezen, 1e of 2" ring, noord of zuidzijde, zodat wij ook weer bij onze vrienden konden gaan zitten en niet zoals nu in één ongezellig stil vak. Hierdoor zouden de supporters die al jarenlang een seizoenkaart hebben, kunnen blijven zitten, en de supporters die pas vijf jaar of korter een seizoenkaart hebben zouden helaas verplaatst moeten worden.. Dit was een eerlijke manier geweest dan hoe het nu gegaan is. Ik hoop dat deze brief jullie negatieve houding t.o.v. ons verandert en jullie ons als Ajacieden gaan zien, tevens hoop ik dat elke Ajacied de Arena gewoon het Ajax-stadion gaat noemen. Cor uit Tiel. Naschrift redactie: We hebben zelf kunnen constateren dat vorig seizoen, toen de aandeelhouders nog gewoon op de Zuid-tribune zaten, er geen sfeer was. We wijzen geen zondebokken aan, maar het feit blijft wel dat er nu meer sfeer was tegen Vitesse in één wedstrijd, dan in het voorgaande seizoen bij alle wedstrijden! Beste DAS-redactie, Ten eerste wil ik jullie complimenteren met DAS en de DAS-site. Beiden zijn van hoog niveau, ga zo door! Ook wil ik even reageren op de factuur die van Praag aan Joark heeft gestuurd. Mocht deze zielige factuur serieus zijn bedoeld dan stel ik voor dat de hele F-Side een piekie doneert ten gunste van van Praag. Met het geld wat over is na aftrek van de banners kan hij dan een privé-cursus aan het A.J.L.O. volgen. Maarten, vak 127. 20

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 20