Ingezonden brieven E-Mail Ajax is geld Sinds een jaar kan je geen artikel meer lezen in de krant of de naam Ajax wordt in één mond genoemd met geld en rijkdom. In het Haarlemsch Dagblad van zaterdag 16 augustus wordt aangegeven dat "wat de hoofdrolspelers willen gebeurt" (lees Ajax, feijenoord en psv). Dhr. Oldenhof stelt dat 'het zonder zakelijkere regelingen niet gaat', waarmee hij doelt op het contract met Canal Plus, dat 5 jaar lang gedurende het seizoen minimaal twee keer per week een wedstrijd uit de PTT-Telecompetitie live uitzendt. In totaal zijn dit 68 duels waarvan 44 van Ajax, psv en feijenoord. Het zal duidelijk zijn de topclubs in de eredivisie ruiken geld. Na het echec van Sport 7 is men op zoek naar nieuwe, grotere inkomsten. Miljoenen waarvoor men bereidt is alles te doen. De televisie-rechten zijn verkocht met als gevolg dat de competitie dit jaar, en ik spreek dan met name over het schema van Ajax, waar ik een seizoenkaart heb, krankzinnig in elkaar steekt. De Meer bestaat sinds een jaar niet meer, de zondagmiddag naar Ajax zal onder invloed van de commercie ook gaan verdwijnen. Dit seizoen spelen we nog 4 wedstrijden op de zondag, 5 wedstrijden worden op zaterdag gespeeld en 8 wedstrijden worden verspreid door de week op een dinsdag, woensdag, donderdag of vrijdag gespeeld. De afgelopen jaren ging ik als supporter gezellig op de zondag naar Ajax, naar De Meer, lekker een pilsje pakken bij Meerzicht, deze tijd lijkt met de komst van de commercie verloren. Datgene waar afgelopen jaar schande over gesproken werd, de verkoop van de voetbalrechten aan een betaalzender, is nu waarheid geworden, alleen moeten de supporters daar nu onder leiden. Nu wordt het uit je werk vandaan haasten, snel naar het stadion, vlak voor tijd naar binnen en een wedstrijd kijken. Sommigen zullen vrije dagen op moeten nemen omdat ze niet het geluk hebben dat ze twintig minuten van de arena vandaan wonen, maar dat ze vanuit Goes, Bolsward of Delft vandaan moeten komen. De vraag die ik me momenteel stel is 'Wordt je als supporter nog gewaardeerd bij 'je' club Maarten Oldenhof wordt in het Haarlemsch Dagblad van 16 augustus omschreven als 'laconiek en kil'. Dit doet me terug denken aan eind april, toen kwam de acceptgiro bij mij, en 50.000 anderen in de bus. Voor eind mei diende de seizoenkaart voor het volgende jaar betaald te zijn. Gemiddeld zijn de prijzen, na 1 jaar Arena, met 8% omhoog gegaan, waarschijnlijk had men niet genoeg verdiend in dat jaar. Eind mei moet men gedacht hebben dat de buit binnen was, toen konden de TV-rechten verkocht worden, en kon men met het programma gaan schuiven, wat resulteerde in het meest absurde programma dat ik heb meegemaakt. De gewone werkenden kost het extra geld, zij moeten vrij nemen om naar hun club te gaan. De bobo's op de eretribune maakt het allemaal niet uit, in tegenstelling tot de andere supporters krijgen zij door hun baas betaald om naar de wedstrijden te gaan en kunnen ze hun overuren waarschijnlijk ook declareren. Bij Ajax ziet het er naar uit dat men steeds meer probeert de zakenman binnen te halen en de gewone man te weren. De gewone man wordt de keus gesteld; meer tijd en geld in zijn duppie te steken of zijn liefde laten varen omdat hij dit niet kan veroorloven. Dhr. Van Praag en Ajax zullen, als ze deze brief te lezen krijgen wel zeggen dat deze gang van zaken niet waar is. Dit werd ook gezegd na o.a. het debacle met de open dag, volgens Van Praag was van tevoren duidelijk aangegeven dat er een kaartje gekocht diende te worden. De eigen supportersvereniging verstuurde echter nog een mailing waarin vermeldt werd dat de toegang gratis was. Zo proberen wij ons dus allemaal in te dekken. Ikzelf, ik ben blij dat er nog uitwedstrijden zijn waar je rustig naar toe kan rijden. Om 12 uur even de kroeg induiken om een pilsje te pakken, en om twee uur het stadion in om gezellig naar de wedstrijd te kijken. Marcel van der L. Naschrift redactie; Ajax en de commercie, voor velen nog steeds een pijnlijk onder werp, je mening wordt dan ook door velen gedeeld. Bedankt voor je brief. 18

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 18