De prijs van een seizoenkaart vergeleken met andere clubs DAS heeft bij een aantal clubs (of via de supporters) prijsinformatie opgevraagd. Wij hebben hierbij om vergelijkbare plaatsen gevraagd, voor ons is dit de tribune in het stadion waar de fanatieke aanhang zich ophoudt Helaas heeft niet iedereen gereageerd op dit verzoek. Met name de supporters van de Italiaanse en Spaanse clubs verkeren al wekenlang in een comateuze siësta en reageerden, ondanks herhaalde verzoeken, niet. Toch denken wij een redelijk beeld te kunnen geven van de prijs. Club Prijs Bijzonderheden psv 275-300 Oost-tribune feyenoord 280 achter doel Club Brugge 245 staanplaatsen Aston Villa 773-884 Holte End, FA-cup Chelsea 1460 Manchester United 1075 achter doel Inter Milan 346 Ultra's/Boy's San Schalke '04 196 Nort-Kurve Aberdeen 585-750 korting fan-shop Celtic 1460 New England Revolution (USA) 325 voorrang play-off, "meet the team day", korting fan-shop Alle clubs kennen een voorrangsregeling voor uitwedstrijden en Europacup-wedstrijden. Als de prijzen van Ajax worden vergeleken met andere clubs dan ontstaat een heel ander beeld. We moeten vaststellen dat de door Ajax gevraagde prijzen eigenlijk best wel redelijk zijn en in vergelijking met Engeland gewoon goedkoop. Alleen Schalke'04 kan zijn reputatie als volksclub, voor wat de prijs betreft, waarmaken (zie ook artikel VI nr 34). Eindconclusie Alhoewel de prijzen de laatste zeven jaar in rap tempo zijn verhoogd, zijn deze zeker in vergelijking met het buitenland beslist redelijk. Per wedstrijd betaalt een supporter achter het doel nog geen twee tientjes. Als we bedenken dat veel supporters voor een Europacup-uitwedstrijd met Roever zonder blikken of blozen 1000 piek neertellen, dan is 325 gulden voor een heel seizoen eigenlijk een schijntje. Overigens hopen wij dat Dagobert Duck hier geen aanleiding in ziet om het volgende seizoen de prijzen verder te verhogen Waar Ajax wel meer oog voor zou moeten hebben is de hoge prijs voor de losse Europacup wedstrijden. Met name supporters uit de duurdere vakken die zich nog net een seizoenkaart kunnen veroorloven, ervaren dit steeds meer als een rib uit hun lijf. Onze mening over het moment van betalen van de seizoenkaarten is bekend. Wij vinden het onredelijk om eind mei al te moeten betalen voor het nieuwe seizoen, eind juni is vroeg genoeg DAS tip van de maand (weer uit Delft) één keer niet met Roever mee naar een uitwedstrijd en je hebt de seizoenkaart weer terugverdiend I 15 t

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 15