Reisinformatie Maribor - Ajax (dinsdag 16 september) Laatste nieuws Voor Ajacieden die per auto de reis ondernemen naar het Ljudski stadion in Maribor hebben we de volgende informatie bij elkaar verzameld. Maribor ligt in het noorden van Slovenië, tegen de Oostenrijkse grens aan. De afstand vanaf Amsterdam bedraag ongeveer 1200 km. De snelste route luidt als volgt: Arnhem - Keulen - Würtzburg - Neurenberg - Regensburg - Passau - Wels - Graz - Maribor (Marburg). Voor supporters die eventueel een andere route nemen, mijdt in ieder geval Frankfurt omdat daar in verband met grote wegwerkzaamheden veel overlast kan ontstaan. Maribor is met zijn 200.000 inwoners de tweede stad van Slovenië, heeft een prachtig middeleeuws centrum en ligt in een mooi natuurrijk gebied. En het belangrijkste: de meeste barretjes zijn te vinden in Der Lent, een onderdeel van het centrum. Joark krijgt gratie Na overleg tussen Michael van Praag (voorzitter), Michiel Menting (veiligheidscoördinator), Joark (rebel en orakel) en Mirjam (tijdelijk toegevoegd advocate van de rebel) is de lucht aanzienlijk opgeklaard. In een gesprek onder acht ogen zijn alle problemen die al maandenlang sleepten, ter sprake gekomen. Belangrijkste resultaat is dat de rekening, met kleine rekenfout, die Joark heeft mogen ontvangen als niet geschreven beschouwd mag worden. Kortom, Joark krijgt gratie. De landelijke collecte, die door de televisieomroepen ondersteund zou worden met avondvullend programma, komt hiermee te vervallen. Combi-vervoer naar Utrecht te duur Wij blijven terugkomen op naar onze mening vreemde zaken rondom voetbalwedstrijden. Dit keer weer de prijs van een combi-kaart naar Utrecht. Voor maar liefst 47,50 konden Ajax-supporters zich vanaf de Arena per bus laten vervoeren naar de Galgenwaard. Gesteld dat de zwaarlijvige Gaasterland zich bovenop het dak van zijn Arena zou weten te maneuvreren, dan zou de beste man met een simpele toneelkijker de buitenwijken van Utrecht zelfs kunnen zien. Zo dichtbij is het. De SENS-punten brengen 2,50 in rekening en het toegangskaartje kostte 18. Zonder taxfree-rekenmachine rekenen we uit dat er dan kennelijk 27 wordt gevraagd voor vervoer. Even snel de busonderneming gebeld, de firma Hellingman Zn toevallig hetzelfde bedrijf van het combi-vervoer, voor een snelle offerte. Deze onderneming rekent bij 10 bussen (vertrek vanaf de Arena op een zondag om 12.00 uur en terugkomst om 18.00 uur), naar Utrecht slechts 495 per bus. Gesteld dat er 44 supporters in een bus zitten, dan is dit 11,25 per persoon. Met andere woorden elke supporter die uit Amsterdam is vertrokken wordt getild voor 15,75. Redactie DAS aangeklaagd wegens discriminatie Een waarschijnlijk toevallige lezer stoort zich kennelijk zozeer aan ons blad dat hij of zij (wie het is weten we niet) een klacht heeft ingediend bij het meldpunt Discriminatie in Amsterdam. De klacht is tweeledig. Allereerst wordt geklaagd over de algemene negatieve teneur van het blad De tweede klacht richt zich concreet op het artikel in DAS nummer 8 over de songs en wel de tekst "rotterdam is kut, rotterdam is klote De tekst wordt als een negatieve bijdrage gezien in de rivaliteit tussen Ajax en feyenoord-supporters. Helaas ontbreekt het ons aan ruimte om nu al te reageren, wij komen beslist terug op deze onzinnige beschuldiging. 12

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 12