S&B Travel Eerste ronde UEFA Cup MK MARIBOR - AJAX Slechts 269,- aan de feyenoord-fans. Wij vragen ons af of de eerste de beste sukkel ook schreeuwend en wijzend zo'n 60 achterliggende auto's zou weten te dirigeren. Het startsein voor de aanval was ook al niet door L. gegeven, de door getuigen gehoorde kreet "We gaan los" was niet uit zijn mond gekomen. Wel gaf L. toe als een van de eersten het weiland te zijn in gerend, een andere feyenoord- supporter zou later beweren "Kankerlijer L. loopt weer voorop". Hoezo weer L. blijkt in het verleden al diverse malen bij openlijke geweldplegingen te zijn betrokken, is diverse malen aangehouden, maar ontsnapte verschillende malen wegens gebrek aan bewijs. Zijn rappe tongriem zal hem ongetwijfeld van pas gekomen zijn. Met het SCF had L. al helemaal niets te maken, hij had niet eens een tattoo op zijn onderarm I Is dit ook geen kenmerk van een "leider", is het niet zo dat alleen "leiders" zich afwijkend kunnen opstellen van de groepsnorm Wel gaf L. toe de grote regelneef te zijn op handelsgebied. L. kon alles leveren van kaarten tot kleding. Voor wat dit laatste betreft bracht L., als een soort Gianni Versace, zelfs een aparte SCF-kledinglijn op de markt. Van handel in videobanden moest L. daarentegen helemaal niets hebben. Hij bleef onduidelijk in zijn antwoord op de vraag waarom hij zich moest bemoeien met een ruzie over een videoband. Na afloop van de moord ontstond er op de snelweg onenigheid over de vraag wat er met het videobandje moest gebeuren met daarop ongetwijfeld belastende beelden. L. greep in, pakte het bandje af van de ruziemakers en gaf dit aan een feyenoorder uit Alphen a/d Rijn die wel eens iets met rellenbanden deed. Kan de eerste de beste sukkel zich zo'n houding veroorloven Wij denken van niet. Eis officier van Justitie 30 maanden, waarvan 6 voorwaardelijk, stadionverbod van 2 jaar Uitspraak rechtbank 15 maanden, waarvan 5 voorwaardelijk, stadionverbod van 2 jaar En tot slot de Ajacieden Op maandag 25 augustus 1997 moesten 8 Ajacieden voor de politierechter verschijnen. Uiteindelijk werden allen slechts veroordeeld voor het feit dat "zij erbij waren". Straffen van 6 (voor 5 Ajacieden) en 5 (voor de overige 3 Ajacieden) maanden, waarvan 2 voorwaardelijk, werden hierbij opgelegd. Als we deze straffen vergelijken met een overeenkomstige zaak, bijvoorbeeld de rellen rond de Eurotop van afgelopen zomer, waarbij autonomen die vanuit Italië naar Nederland waren gereisd om "erbij te kunnen zijn" er met een geldboete van 1.000,- vanaf kwamen, dan zijn de Ajacieden ondubbelzinnig zwaar gestraft. Duidelijk is dat deze straffen een "voorbeeld-functie" tot doel hebben. De straf op basis van "het erbij zijn" is des te wranger als je weet dat eigenlijk niemand "erbij zou zijn geweest" als de politie op de bewuste zondag de Velsertunnel niet had afgesloten en alleen twee ME-busjes op de afslag Beverwijk direct na de Velsertunnel had geposteerd. Dan hadden de feyenoorders en Ajacieden zelfs niet bij elkaar in de buurt kunnen komen en was er gewoon niets gebeurd. Het wordt nog vreemder als je bedenkt dat de politie op het moment van afsluiten van de Velsertunnel exact wist waar de Ajacieden zich op dat moment bevonden. De theorie komt dan op dat het wel eens zou kunnen zijn dat de politie de feyenoorders gewoon naar de Ajacieden toe heeft geleid met de gedachte van "vecht het nu maar eens uit". Deze theorie wordt versterkt door het feit dat de politie tot op heden via de media geen enkele uitleg heeft gegeven waarom zij juist de Velsertunnel had afgesloten, wetende dat de Ajacieden zich in de buurt van de "Wijkertunnel-route" bevonden. Wij hopen dat dit onderdeel van de zaak "Beverwijk" nog een staartje krijgt. Compleet verzorgde luxe royal-class busreis, gedurende de gehele reis catering aanwezig Vertrek maandag 15 september 19.00 uur) Aankomst dinsdag 16 september 09.00 uur) Aanvang terugreis dinsdag 16 september 23.00 uur) Voor informatie en/of reserveringen: 06 54622439 b.g.g. 06 54908091 b.g.g. 06 59871452 10

Fanzine De Ajax Ster (1996-2001) | 1997 | | pagina 10